Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
05 EKİM Çarşamba 20:35

Demet Akalın, Alucra’da Babasının adına okuma ve eğitim salonu yaptırdı

Ünlü Pop Sanatçısı Demet Akalın Alucra ilçesine bağlı Aktepe köyünde tadilatını yaptırdığı eski köy okulu okuma ve eğitim salonu olarak hizmete açıldı.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-09-2022 16:07   Güncelleme : 13-09-2022 16:09
Demet Akalın, Alucra’da Babasının adına okuma ve eğitim salonu yaptırdı

Demet Akalın’dan Alucra'ya eğitim desteği

İlçenin Aktepe köylülerinin ve köydeki öğrencilerin, yoğun katılım gösterdiği açılış töreninde konuşan

Köyü Muhtarı Hüseyin Seyyidhanoğlu, “Beşiktaş Çarşı Kadın Grubu Avukatı Devrim Alparslan ile iletişime geçerek virane durumda olan köy okulunun restore edilmesi için destek istedik. Bizi kırmadılar. Çarşı Kadın grubundan Demet Akalın'a ulaşılmış ve Demet Hanımda projeyi kabul ederek merhum babasının adına okul binasını komple tadilat ettirdi. Köyümüz sakinlerinin okuma, yazma ve çeşitli eğitimler alabileceği bir müessese haline dönüştürdü. Kendisine Alucra ilçemiz ve Aktepe köyüm adına müteşekkiriz. Şimdi de kütüphane kurulması için destekler geliyor inşallah onu da yapacağız. Alucra ilçemizin tek aktif köy okulu olan Yeşilyurt köyündeki öğrencilerimiz içinde kırtasiye yardımı yapılacağı müjdesi verildi. Ayrıca köy okulumuz için gelen ve artan boyalarında Yeşilyurt köyü ilkokulunun boyanması için bu köyümüzün muhtarına teslim ettik. Demet Hanım en kısa zamanda köyümüzü ziyaret edeceğini iletti.” dedi.

Sanatçı Demet Akalın ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Ders yılı başlarken inşallah daha büyüklerini yaptırmak nasip olsun. Nur içinde yat güzel babam, her okumayı söken babamı da duasına eklerse bana yeter” paylaşımında bulundu.

|Kadir Bekiroğlu - Alucra

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR