Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 ŞUBAT Pazartesi 23:06

‘Çök, Kapan, Tutun’ tatbikatı yapıldı

Şebinkarahisar, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonundaki “Deprem Anı Ülke Tatbikatı” gerçekleştirildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-11-2022 12:43
‘Çök, Kapan, Tutun’ tatbikatı yapıldı

81 ilde 12 Kasım Cumartesi günü eş zamanlı olarak saat 18.57 de gerçekleştirilen ‘Deprem Anı, Çök, Kapan, Tutun’ tatbikatı ilçemizde telefonlara gelen mesajla birlikte kamu kurumlarında 30 saniye boyunca “Çök, kapan, tutun” hareketi uyguladı. Vatandaşlar ise evlerinde ve işyerlerinde tatbikata eşlik etti.

Şebinkarahisar Kaymakamlığı'nda da yapılan tatbikatla ilgili olarak Kaymakam Alay Yazıcı da Şebinkarahisar Kaymakamlığı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda  "2022 Afet Tatbikat Yılı kapsamında deprem anı #ÇökKapanTutun tatbikatına katılan mesai arkadaşlarıma ve tüm Şebinkarahisarlı hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Rabbim ülkemizi, milletimizi ve tüm insanlığı her türlü afetten korusun." dedi.

DUA EDİLDİ

Şebinkarahisar Kaymakamı  Alay Yazıcı  koordinesinde Hükümet Konağında ve Şebinkarahisar genelinde deprem anı tatbikatının ardından  Şebinkarahisar İlçe Müftüsü Mustafa Yılmaz tarafından Hükümet Konağında da dua yapıldı.

Resim

FResim

Fotoğraflar: Şebinkarahisar Kaymakamlığı

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR