Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 16:39

Çamoluk'ta Boş Tarım Arazileri Tarıma Kazandırılıyor

300 dönüm arazi siyez ve ekmeklik buğday tohumuyla buluşturuluyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 09-12-2022 12:02
Çamoluk'ta Boş Tarım Arazileri Tarıma Kazandırılıyor

Çamoluk Belediyesi ve Ziraat Odası öncülüğünde atıl vaziyetteki tarım arazilerine yeniden ekim yapılıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çamoluk Ziraat Odası Başkanı Ali Tatar, "Çamoluk'ta atıl arazileri ekonomiye kazandırmak için büyük bir gayret içindeyiz." dedi.

Başkan Tatar, "Çamoluk ilçemizde uzun bir süredir siyez buğdayı ile alakalı çalışmalarımız var. Belediye başkanız Fatih Düz öncülüğünde ilçe belediyesine DOKAP Hibeleriyle kazandırılan tarım aletlerini aktif kullanmak istedik. Ziraat odası olarak ilçemizin Yazılar Mahallesi ve Sarpkaya Köyünden başlayarak atıl

durumdaki tarıma elverişli sahiplerinin rızasını da alarak Siyez Buğdayı ve Ekmeklik buğday ekimi işlemlerini başlattık." dedi.

Tatar, açıklamalarında, "Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz'ün gayretleriyle Belediyenin DOKAP ile yaptığı protokol sayesinde 1 milyon 625 bin TL tutarındaki projemize 1 milyon 131 bin TL hibe ve 494 bin TL Belediye öz sermeyesi ile 1 adet sıfır Traktör, 1 adet 5 tonluk römork, 1 adet 4'lü otomatik pulluk, 1 adet gübre dağıtma römorku, 1 adet biçer bağlar, 1 adet balya makinası, 2 adet hububat ekim aleti alarak belediye envanterine kazandırıldı." ifadelerini kullandı.

Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz ilçelerindeki atıl durumdaki 300 dönüm arazinin yerli ve milli tohumluk Siyez Buğdayı ve Ekmeklik buğday ekimi ile buluşturulduğunu ifade etti. |Kadir Bekiroğlu - Alucra

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR