Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
01 ARALIK Perşembe 10:23

Çakırmelikoğlu, Eğribel Tüneline tarih verdi! Pınarlar tünelinin önemine vurgu yaptı!

Giresun TSO Başkanı, "Eğribel Tüneli Kadar Pınarlar Tüneli Stratejik Öneme Sahiptir" dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 14:36
Çakırmelikoğlu, Eğribel Tüneline tarih verdi! Pınarlar tünelinin önemine vurgu yaptı!

Giresun TSO Başkanı, "Eğribel Tüneli Kadar Pınarlar Tüneli Stratejik Öneme Sahiptir" dedi.

TSO Başkanı Çakırmelikoğlu, Eğribel tüneli kadar Pınarlar tünelinin de önemli olduğuna dikkat çekerek, 2023 yılında bu tünelin yatırıma dönüştürülmesi gerektiğini belirtti

Yeni Şebinkarahisar Gazetesi'nin da gündeme getirdiği Pınarlar Tüneli, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu da yayınladığı basın açıklamasıyla stratejik öneme sahip olduğunu bildirdi.

TEK TÜP 20 KASIM'DA, İKİNCİ TÜP 2023 ŞUBAT AYI

Giresun’un olduğu kadar ülkemizin karayolu lojistik ağının en stratejik artellerinden olan Giresun-Dereli-Şebinkarahisar yol standartlarının iyileştirilmesi ve yapımı devam eden Eğribel Tüneli çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanması gerektiğini ifade eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, geçen yıl bir tüpü hizmete giren ve şuan bakım çalışmaları devam eden ve 20 Kasım itibarıyla tekrar hizmete girmesi planlanan tünel ile birlikte 2023 yılı Şubat ayı sonuna kadar faaliyete geçmesi muhtemel ikinci tüp geçidin bitirilmesini arzuladıklarını ifade etti.

"SON DÖNEMDE ÇALIŞMALARIN HIZLANMASI ÖNEMLİ"

Başkan Çakırmelikoğlu; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Giresun ziyaretinde bir yıl içinde tamamlanması talimatı verdiği ancak 2022 yılında ağır aksak ilerleyen Eğribel Tüneli çalışmalarının son dönemde  hızlandırılması Giresun iş dünyası adına sevindirici bir gelişmedir. Buna nazaran Dereli-Eğribel bölgesi 29 kilometre yol standartlarının iyileştirilmesi ile 5 kilometreyi bulan Pınarlar tünelinin 2023 yılı ile yatırıma dönüşmesi gerekmektedir." dedi.

"MÜJDELİ HABERLER BEKLİYORUZ"

 Bu projenin hayata geçmemesinin Eğribel Tüneli yatırımını gölgeleyeceği, hedeflenen faydayı sağlamayacağı da bilinmelidir. Dolayısıyla 5 milyar TL yatırım maliyeti ön görülen projenin komşu illerde planlanan bu tür çalışmalar göz önüne alınarak, 2023 yılı ile bahanesiz mutlak hayata geçmesinin müjdesi verilmelidir. Ayrıca Eğribel Tünelinden itibaren Sivas’a bağlanan 18 kilometre üçüncü etap yol standartları iyileştirme ve Barajlar bölgesi köprü proje çalışmalarının programa alınması bir diğer acil yatırım önceliğidir. Bu doğrultuda  Eğribel Tüneli yatırımı başta olmak üzere  Giresun-Dereli, Dereli-Şebinkarahisar yol standartlarının iyileştirme projelerini yakından takip eden İstanbul Milletvekilimiz Nurettin Canikli ve emeği geçen herkese Giresun iş dünyası adına teşekkür eder, yıl sonu ile müjdeli haberleri beklediğimizi ifade etmek isteriz.”

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR