Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:11

Başkan Karaman, Suskunluğunu Bozdu: "Kabul Edilemez Bir durum"

Şebinkarahisar Belediyespor Yönetiminden Basın Açıklaması

SPOR
Giriş Tarihi : 24-01-2023 13:33   Güncelleme : 24-01-2023 14:01
Başkan Karaman, Suskunluğunu Bozdu:

"KABUL EDİLEMEZ BİR DURUM"

"OLUMSUZLUĞUN PARÇASI DEĞİL, ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLACAĞIZ

Karaman, tüm olumsuzluklara rağmen, olumsuzluğun bir parçası değil çözümün bir parçası olacak şekilde hareket etmek zorunda olduklarını belirterek bu hafta sonu oynanacak olan 1957 Espiyespor maçında da tam kadro Şebinkarahisar'a geleceklerini bildirdi. Karaman, Yeniyolspor kulübü başkanının açıklamalarını kamuoyunun vicdanına bıraktıklarını yasal sürecin de takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Şebinkarahisar Belediyespor’un Giresun Süper Amatör Küme’de Yeniyolspor ile oynadığı karşılaşmada çıkan olaylarla ilgili, Kulüp yönetimi tarafından bir basın açıklaması yayınlandı.

Şebinkarahisar Belediyespor Yönetim’i ve teknik heyet adına; bir basın açıklaması yapan Başkan Bayram Karaman "Şebinkarahisar Belediyespor’umuzun Giresun Süper Amatör Küme’de Yeniyolspor ile oynadığı karşılaşmada yaşananlar ilgili gelinen son noktada kamuoyumuzu bilgilendirmek isteriz." denilerek,  "15 Ocak 2023 tarihinde oynanan Şebinkarahisar Belediyespor - Yeniyolspor futbol müsabakasında yaşananlar hiç bir şekilde kabul edilemez bir durumdur." ifadelerine yer verildi.

"EN DOĞRU ŞEKİLDE HAREKET ETMEK İÇİN BEKLEDİK"

Başkan Karaman imzalı yazıda, açıklamanın bugüne kadar bekletilmesinin sebebinin, olayları sıcağı sıcağına değil daha dikkatli şekilde analiz ederek, muhataplar ile yönetim seviyesinde görüşerek, buna göre şehrin, takımın ve değerli taraftarların için en doğru şekilde hareket etme kararlılığı sebebiyle olduğuna da vurgu yaptı.

YÖNETİMİN İSTANBUL'DAKİ ÜYELERİ OLARAK BİR ARAYA GELDİ

"Süreç içinde bizlerin bu hassasiyeti ve yaklaşımı yönetimimizin kararıdır, bu sürede halkımızın haklı tepkisini en doğru şekilde aynı haklılıkla devam ettirmek birinci önceliğimizdir…" diyen karaman İstanbul'da yönetim kurulu olarak bir araya gelinerek bu yaşanan üzücü olaylarla ilgili istişarede bulunduklarını aktardı.

DEMİR, ÖZÜR DİLEDİ

Yaşanan gelişmelerden sonra 18.01.2023 akşamı Yeniyolspor Kulüp başkanı Naim Demir'in de kendisini, aradığını belirten Karaman,  "Demir'in olanlardan dolayı çok üzgün olduğunu belirterek, kulübümüzden, tüm halkımızdan, ayrıca darp edilen vatandaşımızdan ve özellikle yanında bulunan ailesinden defalarca özür dilemiştir. Bu çevrede Yeniyolspor kulübü olarak sosyal medya hesaplarından bir özür metni paylaşılacağı iletilmiştir. Aynı gün akşamı İstanbul yönetimi olarak bir araya gelerek, gelinen son durumu tüm yönleri ile değerlendirip Şebinkarahisar yönetimimiz ile istişare ettik." dedi.

"ŞEBİNKARAHİSAR HALKININ VİCDANINA BIRAKIYORUZ"

Kulübün sosyal medya hesabından da kamuoyu ile paylaşılan açıklamada Karaman, "Yapılan kabul edilemez bir hata olsa da özür dileyerek derin üzüntülerini paylaşan Naim Bey’in geçte olsa bu yaklaşımını da değerli Şebinkarahisarlı hemşehrilerimizin , Şebinkarahisar Belediyespor’a gönül vermiş, teknik heyetten , futbolcularımıza ,  taraftarlarımızdan, gönlü bizimle olan dostlarımıza ayrıca bu süreçte özellikle darp edilen vatandaşımız’ın ailesinin vicdanına bırakıyoruz." ifadelerini kullandı.

"BU DURUMU DÜZELTECEKLERİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ"

Karaman,  "Ayrıca yapılan telefon görüşmesinde bir basın açıklaması yapacağını paylaşan Sn. Demir’ den kulübünün Instagram hesabında ‘üzüntülerini belirtmeleri’ dışında bir bildirim / açıklama yapılamadığı gibi ilk paylaşımları ile çelişen bu durumu da bir an evvel düzelteceklerini değerlendiriyoruz. Bizler yöneticiler olarak; soğukkanlı, gelişen olaylar karşısında her yönünü olabilecekleri değerlendirmek ve tüm olumsuzluklara rağmen, olumsuzluğun bir parçası değil çözümün bir parçası olacak şekilde hareket etmek zorundayız." dedi.

"YASAL SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ"

Darp edilen taraftar ile de yakın iletişimde olduklarını ifade eden Başkan Karaman, açıklamasında şöyle dedi: "Tüm yasal / hukuki haklarını kullanacağı ve kulüp yönetimi olarak konuya hassasiyet ile takip ettiğimizi belirtmek isteriz."

"BU HAFTA MAÇTA OLACAĞIZ"

Bu hafta oynanacak müsabakada tam kadro ile takımının yanında olacaklarını da aktaran Karaman, "Yapılacak ilk maçta, Şebinkarahisar ve İstanbul da bulunan yönetim kadrosu tam kadro olacak şekilde Şebinkarahisar da olacağımızı bu vesile ile duyurmak isteriz. Tüm vatandaşlarımızı da kendi evimizde yapacağımız maçta, muhteşem bir atmosferde görüşmek dileği ile…" denildi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR