Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:43

Alucra'nın Mezbahane Sorunu Çözülüyor

Alucra Belediyesi ve DOKAP işbirliğiyle ilçenin ihtiyacı olan ve uzun yıllardır yaşadığı mezbahane yapım projesi içi protokol imzalandı.

YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2022 11:40
Alucra'nın Mezbahane Sorunu Çözülüyor

Alucra Belediyesi’nin, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ile birlikte yürüttüğü 'Mezbahane Yapım Projesi'nin 2023 yılı içerisinde tamamlanarak hizmet geçmesi hedefleniyor.

Alucra ilçesinde 2013 yılında başlayıp yapımı çeşitli nedenlerle bir türlü tamamlanamayan, 10 yıldır da ilçedeki kasap esnafların hayvan kesimi için başka ilçelere gitmesine sebep olan mezbahane sorunu DOKAP ile yapılan protokolle sonuçlandırılıyor.

Tesisin bu yıl içerisinde ihalesinin yapılacağını ve 2023 yılında da faaliyete geçirileceğini aktaran  Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar; "Belediye seçimlerinde gündemimizde tuttuğumuz mezbahane konusu için ciddi bir emek harcadık. 10 adet büyükbaş hayvanı aynı anda kesiminin yapılabileceği, 750 metrekare kapalı alanda olan Alucra Belediyesi Mezbahane Tesis binasının padoklar ve çevre düzenlemesi, kesimhane makine ekipmanları, soğuk hava depoları, jeneratör, arıtma ünitesi ve araç dezenfeksiyon ünitesinin yapılacağı son sistem modern mezbahane projemizin yüzde 70'ini DOKAP finansmanlığında, yüzde 30'unu Alucra Belediyesi ödeyecek." dedi.

Protokol imza törenine DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar, Başkan vekili Doğan Bingöl katıldı.  |Kadir Bekiroğlu

 

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR