Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
05 EKİM Çarşamba 21:53

Alp, Doğalgaz Sorununu Tekrar Gündeme Getirdi

ALP, “KONUNUN MUHATAPLARINA SORUYORUM!"

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2022 16:37
Alp, Doğalgaz Sorununu Tekrar Gündeme Getirdi

Şebinkarahisar'ın da yer aldığı Kelkit Havzasında Suşehri'nin 2008, Şiran'ın 2016, Kelkit'in 2017, Reşadiye'nin de 2018 yılında gerekli imzaları toplayıp, prosedürleri gerçekleştirmesinin ardından doğalgaza kavuştuklarına vurgu yapan Şebinkarahisar Esnafları ve Sanatkarları Odası Başkanı Oktay Alp, "Gelinen noktada, doğal gaz bağlanmasına ilişkin, somut bir adımın atılmadığını ben ve tüm Şebinkarahisarlılar görmektedir." dedi.

"SORULARIMI YİNELİYORUM"

Özellikle bu yıl ki ısınma maliyetleriyle Şebinkarahisar’da kaç kişinin kalacağını merak ettiğini aktaran Alp, "Doğal gaz sorununa ilişkin sorularıma cevap vermesi gereken yetkili makamın adaylık sürecini pekiştirmek isteyen ya da adını duyurmak için bu konuda bir yetkisi olmamasına rağmen, bilgi vermek adı altında açıklama yapan yerel siyasetçiler değil; Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclisi olduğunu yineliyorum. Eğer, bu yetkisiz arkadaşlarımız ilçemize çok yararlı olmak istiyorlarsa, enerjilerini bana cevap vermeye değil, bir türlü bağlanamayan doğal gazın bağlanması için somut adım atmaya harcamalarını tavsiye ediyorum. Çünkü, her makam yaptıkları kadar yapamadıklarıyla da makam sahibine sorumluluk yükler. Seçim süreçlerinde, siyaset malzemesi yapmak yerine, doğal gaz bağlanması için, atacakları her olumlu adımı sonuna kadar destekleyeceğimi de buradan ilan ediyorum ve konunun muhataplarına sorularımı tekrar yönlendiriyorum; Sayın Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi Üyeleri; Doğal gaz gelmesi için hangi somut adımlar atılmıştır ve bu adımlardan ne zaman sonuç alınacak?  Bu soruların cevabını bir Şebinkarahisarlı, esnaf ve bir meslek kurumu başkanı olarak merak ediyorum. Saygılarımla."

"BU SORUNU GÜNDEMDE TUTMAYA DEVAM EDECEĞİM."

Doğalgaz için somut bir adım atılmadığını belirten Alp, "İlçemizin doğalgaz sorununa ilişkin 2014-2022 yılı içerisinde yerel gazete ve sosyal medyada yeteri kadar “geldi, gelecek, bu yıl olmadı, seneye heyelan var taşıma olacak, yer tespiti yapıyoruz” içerikli açıklama var. Şimdi de “2023 kesin ama biz 2022 yılı için caba sarf ediyoruz halkımız müsterih olsun” sözleri ortada dolanıyor. Bu sorunu dile getirmek, Esnaf Odası Başkanın olarak benim kamusal sorumluluğumdur. Bu konunun muhatabı olan Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclisi makamı, sorumluluklarını yerine getirinceye kadar, bu sorunu gündemde tutmaya devam edeceğim. Çünkü, bu ısınma maliyetleriyle ticaretini sürdürebilecek bir ortam olmadığını sadece ben görüyor olamam diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

ALP: "DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARININ TÜM HIZIYLA DEVAM ETTİĞİ İFADE EDİLDİ."

Alp, doğalgazla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında "14.06.2022 tarihinde Yeni Şebinkarahisar Gazetesinde ilçemize doğal gaz bağlanmasına ilişkin, Belediye makamınca atılması gereken adımların atılmamış olduğunu daha önce belirtmiş ve belgelendirmiştim. Bu açıklamalara karşı, yerel siyasetçiler tarafından adım zikredilerek ve polemik arayışında olduğum ifade edilerek doğal gaz çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği ifade edildi. O günkü koşullarda, Belediye Başkanımız Şahin Yılancı’nın rahatsızlığının ağırlaşması üzerine, belediye üzerinden bir tartışmaya girmeyi uygun bulmadım. Bu açıklama vesilesiyle, acılı ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı dileklerimi tekrar iletiyorum." dedi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR