Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 ŞUBAT Pazartesi 23:35

Aksa Doğalgaz, Şebinkarahisar için tarihleri açıkladı

Aksa Doğalgaz Giresun İşletme Müdürü Hakkı Kahya: Şebinkarahisar'ın yanı sıra Alucra ve Çamoluk ilçelerine doğalgazın ne zaman verileceği ile ilgili bir açıklamada bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2022 13:24
Aksa Doğalgaz, Şebinkarahisar için tarihleri açıkladı

Şebinkarahisar'a doğalgaz ne zaman bağlanacak? Doğalgaz evlerde ilk kez ne zaman kullanılmaya başlanacak?

Aksa Doğalgaz Giresun İşletme Müdürü Hakkı Kahya: "2023 yılı Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerimizin doğalgazla buluşma yılı olacak." dedi.

Aksa Doğalgaz Ordu Giresun Bölge Müdürlüğünün Giresun İşletme Müdürü Hakkı Kahya, Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk'taki doğalgaz çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Aksa Doğalgaz Giresun İşletme Müdürü Hakkı Kahya, Giresun'un güneyinde kalan Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ile alakalı yatırım programlarını açıkladı.

Giresun'un bir çok ilçesinde yanmaya başlayan doğalgaz için açıklamalarda bulunan Kahya; "2023 yılı Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerimizin doğalgazla buluşma yılı olacak. Yatırım programımızda 2023 yılı içinde herhangi bir olumsuzluk olmadığı sürece doğalgazın bu ilçelerimizde vatandaşın hizmetine sunmayı planlıyoruz." dedi.

NİSAN'DA ALT YAPI, HAZİRAN'DA HAT ÇEKME

Alucra ve Şebinkarahisar Belediyelerinin doğalgaz depolama alanları için yer tahsisinde bulunduğunu aktaran Kahya, "2023 yılının nisan ayı gibi alt yapı çalışmaları için ihalelerimizi yaparak, ihale sonuçları

sonrası bir aksilik olmazsa 2023 Haziran ayı gibi doğalgaz hat çekme çalışmalarımız bu ilçelerimizde başlayacak." şeklinde konuştu.

2023 yılında ilçelerin tamamında olmasa da büyük bir kısmına doğalgaz hizmetinin ulaştırılacağını aktaran Kahya, "Bundan sonra yıllık yatırımlarımızla eksik kalan alanlarda hatların çekilmesi ve tüm ilçe halkının doğalgaz hizmetinden istifade etmesini sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR