Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
01 ARALIK Perşembe 09:06

“Akıl akıldan üstündür mantığıyla hareket ettik”

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan başkanlığında amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile tanışma ve dayanışma toplantısı yapıldı.

SPOR
Giriş Tarihi : 28-09-2022 09:35
“Akıl akıldan üstündür mantığıyla hareket ettik”

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan başkanlığında, Şube Müdürleri, ASKF Başkanı Sinan Işık ve Giresun Merkez'de faaliyetlerini sürdüren amatör spor kulüpleri temsilcileriyle Batlama Hüseyin Avni Alparslan Spor Salonunda tanışma ve dayanışma toplantısı gerçekleştirildi. 

Toplantıda Giresun'u  spor anlamında daha iyi nok-talara taşıyabilmek için yapılacak çalışmaların durum değerlendirmesi yapıldı. Gire-sun’daki spor potansiyelini artırmak daha fazla gencimizi spora kazandırmak için spor kulüpleriyle fikir alışverişinde bulunuldu.

Kulüplerin yapmış oldukları çalışmalar üzerinde duruldu ve çalışmaların genel bir değerlendirmesi yapıldı. Sportif anlamda yaşanan eksiklikler ve bunların çözüm aşamasında kulüplerin görüş ve önerileri dinlendi.

Kulüp temsilcilerini tek tek dinleyen İl Müdürü Çalgan; ''Çocuklarımız ve gençlerimize karşı sorumluluklarımız var. Onları kötü alışkanlıklardan korumak ve topluma faydalı bireyler kazanma yolunda Gençlik ve Spor faaliyetlerine kanalize etme noktasında çok çalışmamız gerekiyor. Bu anlamda gençlerimize sahip çıkarak onlara güzel spor ortamları oluşturduklarından dolayı amatör spora gönül veren değerli kulüp başkanları ve temsilcilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

“BU BİR FİKİR CİMNASTİĞİ TOPLANTISIDIR”

Çalgan, “Bu tür toplantıların sürekli yapılmasında fayda olacağını düşünüyorum. Bu bir fikir cimnastiği toplantısıdır özünde. Her zaman akıl akıldan üstündür düsturuyla hareket ettik. Burada ortaya çıkacak fikirlerden istifade edeceğiz. İnşallah güzel bir sonuç alacağız ve başarılı olacağız.”

“HER ADIMI DESTEKLER, ÇAĞRILAN HER YERE GİDERİZ”

Yapılan toplantının önemine değinen İl Müdürü Çalgan;  “Ben bu toplantıyı çok önemsiyorum. Giresun'da sporun daha iyi yerlere gelmesi adına atılan her adımı destekler, çağrılan her yere gideriz. Yeter ki ortaya güzel şeyler çıksın.” diye konuştu.

“ÇOK YÖNLÜ ÇALIŞMAMIZ LAZIM”

Çalgan; “Spor,  gençliğin olmazsa olmazı. Spor en büyük tanıtım ve ekonomidir, çok yönlü çalışmalıyız ve maksimum oranda yararlanmalıyız. İnşallah Amatör sporda daha ileriye gidebilmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Eğer bu işle can-ı gönülden ilgileniyorsak başarının gelmemesi mümkün değil. Çeşitli spor dallarında Giresun' un adını duyurmak önemli. Bu vesileyle 2022-2023 sezonunda tüm kulüplerimize başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR