Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 17:21

Ahmet Yeles'e 2 ödül birden! Fotoğraf yarışmasında 109 kişi arasından 2. oldu

'Fındığın Öyküsü’ Fotoğraf Yarışması'nda Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ahmet Yeles, ödüllerini bir yenisini daha ekledi. Yeles Arsin Belediyesi tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasında iki ödül birden kazandı.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 29-11-2022 13:16
Ahmet Yeles'e 2 ödül birden!  Fotoğraf yarışmasında 109 kişi arasından 2. oldu

Trabzon’da Arsin Belediyesi tarafından düzenlenen “Fındığın Öyküsü” konulu fotoğraf yarışmasında Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Ahmet Yeles, hem ikincilik hem de mansiyon ödülüne layık görüldü.

108 kişinin 479 fotoğraf ile katıldığı yarışmada; Sabri Altın’ın çekmiş olduğu fotoğraf jüri tarafından birinci seçilirken, Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Anadolu Ajansı'nın Serbest Muhabiri olan Ahmet Yeles'in Şebinkarahisar'da çektiği fotoğraflarla 2.'lik ödülü ile Mansiyon ödülü kazandı. Yeles, ayrıca ikinci olan fotoğrafıyla Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da Gümüş Madalya kazandı.

Yeles, fındık yetişmeyen ilçemizde çektiği fındık fotoğrafıyla kazandığı ödülle ilgili 'gurur verici' olduğunu belirtti.

Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar, masa ve iç mekan görseli olabilir

"Yarışma; fındığın bahçeden sofraya kadar olan serüveni konu alınarak erken dönem bahçe altı temizlemesi, dalların bakımı, fındığın filizlenmesi, fındığın oluşumu, dallarda kızarması, olgunlaşması, dallardaki zurufları, toplanması, kurutulması, patosa verilmesi, ayıklanması, satışı, raflarda yer alması, sofrada kullanımı ve son tüketiciye kadar olan bu sürecin herhangi bir safhasının fotoğraflanmasıyla gerçekleştirildi."

(2.'lik ödülü alan fotoğraf)

(Mansiyon ödülü alan fotoğraf)

 

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR