Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 04:01

6 AYDA 1900 KİŞİ İŞE YERLEŞTİRİLDİ

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında yapıldı.

gundem
Giriş Tarihi : 29-07-2022 13:30
6 AYDA 1900 KİŞİ İŞE YERLEŞTİRİLDİ
İLGİLİ HABERLER Giresunlu Bürokratlar Tek Tek Gidiyor Erdoğan, fındık fiyatını Ordu’da açıklayacak (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tanrıseven, pandemi sonrası istihdamın artırılması için tüm kurumlarla birlikte çaba sarf ettiklerini söyleyerek yılın ilk 6 aylık döneminde 1900 kişinin işe yerleştirildiğini bildirdi.

Toplantının açılışında Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven, İl İstidam Kurullarının il düzeyinde; istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile kararlar aldığını kaydetti. Kurulun, uygulanacak aktif işgücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik çalışmaları yapmak üzere oluşturulduğunu söyleyen Tanrıseven şunları kaydetti:

“Yeni dönemde  İŞKUR’un istihdama yönelik sağladığı Aktif İşgücü Program desteği, SGK’nın sağladığı prim teşvik desteği  ve KOSGEB’in sağlamış olduğu istihdam destekleriyle mevcut  istihdamın korunması, geliştirilmesi ve yeni istihdamların oluşturulması için  büyük çaba sarf ediyoruz. Sayın Valimiz Enver Ünlü Başkanlığında, İlde yeni istihdam ve üretim sahası oluşturmak amacı ile  Üçüncü ve Dördüncü Organize Sanayi bölgesi kurulması için sürdürülen çalışmalara hız verildi.”

İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sarı tarafından Kurula, Kurumun 2022  yılının ilk altı ayı içinde yaptığı  çalışmalar hakkında  bilgi verildi.

Sarı, İŞKUR olarak iş arayanlar ile işverenleri birbirleriyle buluşturduklarını, İşbaşı Eğitim Programı ve Mesleki Eğitim Kurslarıyla iş kurmakta zorlanan vatandaşlara beceri kazandırdıklarını, istihdamda kalıcı olmalarına katkı sağladıklarını söyledi.

Toplantıda İŞKUR tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. İlk altı aylık dönem içinde, kamuya 60, özel sektöre ait işyerlerine ise 44 Engelli ve 1.796 işsiz olmak üzere toplam 1.900 işsiz vatandaşımız işe yerleştirildi. Bu dönemde 306 kurs ve program düzenlendi; programlara 647 kadın ve 496 erkek olmak üzere toplam 1.143 işsiz vatandaş katıldı.

MEK kapsamında (İstihdam garantili) 4 Kurs programı düzenlendi; bu programlara 52 kadın, 27 erkek olmak üzere toplam 79 işsiz vatandaş  katıldı. İl genelinde faaliyet gösteren 2+ istihdamlı özel sektöre yönelik işyerlerinde 296 İşbaşı Eğitim Programı açıldı; bu programlara 478 kadın, 426 erkek olmak üzere toplam 904 işsiz vatandaş katıldı.

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde 6 TYP düzenlenirken düzenlenen TYP’a 117 kadın ve 43 erkek olmak üzere 160 işsiz katıldı. İstihdam seferberliği kapsamında 2.128 işyeri ile temas ve ziyaret yoluyla irtibat kuruldu. Kurumun istihdamla mücadele kapsamındaki yürüttüğü hizmetleri konusunda, İŞKUR personeli tarafından 9 bin 522 işsizle bireysel görüşme yapılarak  İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti verildi.

600 işsiz vatandaşımıza motivasyon artırmayı ve yöntem desteği vermeyi hedefleyen yoğunlaştırılmış bir iş ve meslek danışmanlığı hizmetini kapsayan iş kulübü eğitimi verildi. 80 okul ziyareti yapılarak öğrencilere mesleklerin tanıtımı,  meslek seçimi, geleceğin meslekleri ve cv hazırlama konularında bilgilendirme çalışması  yapıldı.

Dönem içinde pasif işgücü hizmetleri kapsamında 2 bin 994 kişiye işsizlik ödeneği bağlanarak bu kişilere işsizlik ödeneği kapsamında 15 milyon 586 bin 427,54.-TL ödendi. Özel sektöre yönelik işyerlerinde çalışan toplam 122 kişiye 70 bin 800 TL ödeme yapıldı.

Toplantıda ayrıca 2022  yılının ilk altı ayında İİMEK kararları doğrultusunda düzenlenen kurs ve programlara ait Denetim Raporları değerlendirilerek İl İstihdam ve İl Mesleki Eğitim Politikaları gözden geçirildi.

Valilik Konferans Salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkan Yrd. Osman Öden, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Karaca, İl Ticaret Müd. Ali Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdür V. Zafer Balcı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdür V. Adem Çalık, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sarı Ticaret ve Sanayi  Odası Başkan V. Mustafa Halilbeyoğlu, İl Esnaf ve San. Odaları Birlik Başkan V. Ercan Ayhan ve diğer yetkililer katıldı.

Admin

ETİKETLER: giresun İl İstihdam Mesleki Eğitim Kurulu Hasan Tanrıseven giresun haberleri sondakika (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); YORUMLAR #comments .nav-link.active { color: #ffffff; background-color: #3f51b5 !important; border-color: none !important; } #comments .nav-tabs .nav-link { margin-bottom: -1px; background: 0 0; border: 1px solid transparent; border-top-left-radius: 0px !important; border-top-right-radius: 0px !important; } Website Yorumları Name Email Comment function comment_module(){ $(".comment_action .replay").click(function () { $("#replay_form").remove() var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var commentname = $('a',this).attr("data-comment-name"); console.log(commentname) var replay_form_template = ''+ ''+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Name'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Email'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Comment'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''; $(this).closest(".comment_action").after(replay_form_template) grecaptcha.render('captcha_container', { 'sitekey': '6LdO358gAAAAAAE-i6qPQ7J1znMhpQ-4u96XoshR' }); }) $(".comment_action .report").click(function () { var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var request = $.ajax({ url: "https://web.archive.org/web/20220729103856/https://www.yenisebinkarahisar.net/theme/veni/reportCommnet.php", method: "POST", data: { commentid : commentid }, dataType: "HTML" }); request.done(function( response ) { console.log(response) }) request.fail(function( jqXHR, textStatus ) { }); }) } ÇOK OKUNANLAR Bugün Bu Hafta Bu Ay

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye telefonu...

Meteoroloji uyardı! Hava sıcaklıkları daha da artacak

Erdoğan, fındık fiyatını Ordu’da açıklayacak

KOVİD-19 AŞISI İÇİN HATIRLATMA DOZU UYARISI

Giresunlu Bürokratlar Tek Tek Gidiyor

Şebinkarahisarlı Aile Amasya'da kaza yaptı: Aynı aileden 1 ölü, 4 yaralı

YILANCI İÇİN İSTANBUL'DA İLK CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

ŞAHİN YILANCI'NIN CENAZE TÖRENİ NETLEŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye telefonu...

AK PARTİ ŞEBİNKARAHİSAR'DA TOPLANDI

Şebinkarahisarlı Aile Amasya'da kaza yaptı: Aynı aileden 1 ölü, 4 yaralı

YILANCI İÇİN İSTANBUL'DA İLK CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

ŞAHİN YILANCI'NIN CENAZE TÖRENİ NETLEŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye telefonu...

AK PARTİ ŞEBİNKARAHİSAR'DA TOPLANDI

window.onload = function() { comment_module() }; Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi

Yeni Şebinkarahisar

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır. Sistem : Haber Yazılımı (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://web.archive.org/web/20220729103856/https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(88822622, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true }); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41037980-3'); SON DAKİKA DOKAP desteğiyle lavanta üretimi yaygınlaştırılıyor Aile Hekimliğine 2 Doktor Atandı 6 AYDA 1900 KİŞİ İŞE YERLEŞTİRİLDİ Giresunlu Bürokratlar Tek Tek Gidiyor Erdoğan, fındık fiyatını Ordu’da açıklayacak Fındıkta İşçi ve Patoz ücretleri belirlendi KOVİD-19 AŞISI İÇİN HATIRLATMA DOZU UYARISI Meteoroloji uyardı! Hava sıcaklıkları daha da artacak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye telefonu... MEB mazerete bağlı yer değiştirme başvuru tarihleri belli oldu get_weather() get_currency() $(document).ready(function(e) { $(".new_window").attr("target","_blank"); }); $(".after-load").show(); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-156151218-1'); ×
Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR