Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 16:57

6 ARAZİ 616 BİN LİRAYA GES PROJELERİNE TAHSİS EDİLECEK

Şebinkarahisar'da 4 mahalledeki 6 adet hazine arazisi yaklaşık 616 bin liraya güneş, rüzgâr, jeotermal, hidrolik veya biyokütle enerjisine dayalı üretim tesisi olarak kiralanacak.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2023 13:29
6 ARAZİ 616 BİN LİRAYA GES PROJELERİNE TAHSİS EDİLECEK

Şebinkarahisar'da 4 mahalledeki 6 adet hazine arsası yaklaşık 616 bin liraya güneş, rüzgâr, jeotermal, hidrolik veya biyokütle enerjisine dayalı üretim tesisi olarak kiralanacak.

Şebinkarahisar Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği tarafından gazetemizde de yayınlanan ilana göre  yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı lisanssız elektrik üretim tesisi yapılması maksadıyla 6 hazine arsası 29 yıl süreli bağımsız ve sürekli nitelikte olmayan irtifak hakkı tesis edilecek veya kullanma izni verilecek.

Yayınlanan ilana göre Avutmuş Mahallesinde 3, Çiftlik, Kavaklar ve Tamzara Mahallelerinde 1'er arazi güneş enerji santrali GES projesi için kullanım izni verilecek.

İlana göre ilk yıl tahmini irtifak hakkı/kullanma izni bedeli 44 bin liradan 217 bin liraya kadar çıkarken, 6 adet arazi ilk yıl tahmini irtifak hakkı veya kullanma izni bedeli  olarak toplamda 616 bin liraya ihale edilecek. İhale 25 Ocak çarşamba günü saat 13.00'de Şebinkarahisar Kaymakamlığı'nda yapılacak.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR