Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
05 EKİM Çarşamba 21:09

5 AY BOYUNCA 4  KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK! BAŞVURU İÇİN BUGÜN SON GÜN!

Şebinkarahisar'da İŞKUR aracılığıyla Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü’ne bağlı öğrenci yurtlarında 5 ay süreli 4 kişi istihdam edilecek. Giresun genelinde 60, Şebinkarahisar'da 4 kişi noter huzurunda çekilecek olan kura ile belirlenecek. Başvuru için bugün son gün.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2022 11:12
5 AY BOYUNCA 4  KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK! BAŞVURU İÇİN BUGÜN SON GÜN!

Giresun İŞKUR İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Merkez, Alucra, Eynesil, Görele, Keşap, Şebinkarahisar ve Tirebolu ilçelerinde faaliyet gösteren Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı öğrenci yurtlarının; “Covid-19 salgını nedeniyle ihtiyaçlarının giderilmesi ve öğrencilerin barınma şartlarının iyileştirilmesi faaliyetlerini gerçekleştirmek” amacı ile 5 ay süreli, toplam 60 kişiye yönelik Toplum Yararına Program düzenleneceği bildirildi.

Program için başvuruların 19-20 Eylül tarihler arasında e-Devlet, İŞKUR e-şube (https://esube.iskur.gov.tr) ve ALO 170 iletişim hattı üzerinden yapılacağı belirtilen açıklamada, şartları uyan kişinin 23 Eylül  Cuma günü, saat 10.30 da 19 Eylül Kapalı Spor Salonunda, halka açık olarak  yapılacak noter kurası ile belirleneceği kaydedildi.

Açıklamada her ilçe için ayrı ayrı kura çekileceği belirtilerek, Merkez ilçe için 36, Alucra ilçesi için 4,  Eynesil ilçesi için 4, Görele ilçesi için 4, Keşap ilçesi için 4, Şebinkarahisar ilçesi için 4 ve Tirebolu ilçesi için 4 olmak üzere toplam 60 kişinin 5 ay süreyle yurtlarda görevlendirileceği bildirildi.

 

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR