Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 04:28

32 Milyon Liralık 6 Proje için İmza Töreni Düzenlendi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde faaliyetlerini yürüten DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) ve DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı destekleri ile Giresun’da hayata geçirilen projelerin toplu açılış ve imza töreni gerçekleştirildi.

gundem
Giriş Tarihi : 26-07-2022 14:06
32 Milyon Liralık 6 Proje için İmza Töreni Düzenlendi
İLGİLİ HABERLER 'Teknofest Karadeniz'in İlki Giresun’dan Düzenlendi! TGF Başkanı Karaca: Gazeteler şehirlerin arşividir (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Programda; toplam bütçesi güncel fiyatlarla 29 Milyon TL olan 20 projenin açılış töreni ile 2022 yılında Giresun'da uygulanacak olan ve toplam bütçesi 32 Milyon TL olan 6 projenin imza töreni gerçekleştirildi.

Toplam bütçesi 32 milyon TL olan 6 projenin ilgili kurumlar arasındaki protokol imzaları; DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman,  DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin, Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Karaca ve Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından, Vali Enver Ünlü’nün eşliğinde atıldı.

PROJEYE 32 MİLYON

Hem DOKA hem de DOKAP'ın adeta birbirleriyle yarıştığını ifade eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, toplam bütçesi 32 milyon lira olan 6 projenin daha Giresun'a kazandırılacağını belirtti.

Varank, Giresun Üniversitesi Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda düzenlenen "DOKAP-DOKA Projeleri Toplu Açılış ve İmza Töreni"nde yaptığı konuşmada, her iki kurumun da kuruldukları günden bu yana şehrin ihtiyaçları ile öncelikleri doğrultusunda önemli destekler sağladığını ve bundan sonra da desteklere devam edeceğini söyledi.

YEŞİLYOL PROJESİ

Varank, bunlardan DOKAP idaresine ait olan 4 projenin Karadeniz yaylalarının meşhur projesi Yeşilyol ile ilgili olduğunu aktararak, "Bölgemizin dünyaca ünlü yaylalarının mevcut yollarını iyileştirerek burada bir turizm destinasyonu oluşturmayı hedefliyoruz. Böylece hem Giresunlu hemşehrilerimiz yaylalarına daha kolay gidecek hem de şehrimizin turizm gelirleri katlanarak artacak." diye konuştu.

Bakan Varank, Giresun'da 22 Ağustos 2020'deki sel felaketinde Yeşilyol Projesi'yle ilgili mahkeme kararı olduğu için ayrılan bütçenin harcanamadığını belirterek, sel felaketinde kullanılmak üzere bütçedeki parayı Giresun'a gönderdiklerini söyledi.

KARAVAN TURİZMİ

DOKA tarafından desteklenecek projelerden bir tanesi ile karavan turizmini geliştirmek istediklerini dile getiren Varank, karavan tutkunlarının Giresun'a gelip güvenli şekilde konaklamasını ve seyahat etmesini sağlayacaklarını kaydetti.

Konuşmanın ardından DOKAP ve DOKA projelerinin imzaları atıldı.

Törene; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank'ın yanı sıra , Vali Sn. Enver Ünlü, Giresun Milletvekilleri Sn. Cemal Öztürk ve Sn. Sabri Öztürk, Belediye Başkanı Sn. Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Yılmaz Can, Kaymakamlar ve belediye başkanları, DOKAP İdaresi Başkanı Sn. Hakan Gültekin, DOKA Genel Sekreteri Sn. Onur Adıyaman, Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sn. İbrahim Karaca, proje sahipleri ve protokol üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Admin

ETİKETLER: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı DOKA DOKAP Giresun proje toplu açılış imza töreni (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); YORUMLAR #comments .nav-link.active { color: #ffffff; background-color: #3f51b5 !important; border-color: none !important; } #comments .nav-tabs .nav-link { margin-bottom: -1px; background: 0 0; border: 1px solid transparent; border-top-left-radius: 0px !important; border-top-right-radius: 0px !important; } Website Yorumları Name Email Comment function comment_module(){ $(".comment_action .replay").click(function () { $("#replay_form").remove() var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var commentname = $('a',this).attr("data-comment-name"); console.log(commentname) var replay_form_template = ''+ ''+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Name'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Email'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Comment'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''; $(this).closest(".comment_action").after(replay_form_template) grecaptcha.render('captcha_container', { 'sitekey': '6LdO358gAAAAAAE-i6qPQ7J1znMhpQ-4u96XoshR' }); }) $(".comment_action .report").click(function () { var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var request = $.ajax({ url: "https://web.archive.org/web/20220726111257/https://www.yenisebinkarahisar.net/theme/veni/reportCommnet.php", method: "POST", data: { commentid : commentid }, dataType: "HTML" }); request.done(function( response ) { console.log(response) }) request.fail(function( jqXHR, textStatus ) { }); }) } ÇOK OKUNANLAR Bugün Bu Hafta Bu Ay

ŞAHİN YILANCI'NIN CENAZE TÖRENİ NETLEŞTİ

ŞEBİNKARAHİSAR'IN ACI GÜNÜ, BAŞKAN ŞAHİN YILANCI'YI KAYBETTİK

BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN YILANCI'NIN ÖZGEÇMİŞİ

KULAKKAYA'DA OFF-ROAD KUPASI

MİLLETVEKİLİ AYDIN, KORONAVİRÜS’E YAKALANDI

Şebinkarahisarlı Aile Amasya'da kaza yaptı: Aynı aileden 1 ölü, 4 yaralı

ŞAHİN YILANCI'NIN CENAZE TÖRENİ NETLEŞTİ

ŞEBİNKARAHİSAR'IN ACI GÜNÜ, BAŞKAN ŞAHİN YILANCI'YI KAYBETTİK

BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN YILANCI'NIN ÖZGEÇMİŞİ

KONTENJANLAR AÇIKLANDI: 16 PROGRAMA 668 KONTENJAN

Şebinkarahisarlı Aile Amasya'da kaza yaptı: Aynı aileden 1 ölü, 4 yaralı

ŞAHİN YILANCI'NIN CENAZE TÖRENİ NETLEŞTİ

GİRESUN OTOBÜSÜ TOSYA’DA KAZA YAPTI: 2 ÖLÜ

79 YAŞINDA EVLAT KATİLİ OLDU!

ŞEBİNKARAHİSAR'IN ACI GÜNÜ, BAŞKAN ŞAHİN YILANCI'YI KAYBETTİK

window.onload = function() { comment_module() }; Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi

Yeni Şebinkarahisar

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır. Sistem : Haber Yazılımı (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://web.archive.org/web/20220726111257/https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(88822622, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true }); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41037980-3'); SON DAKİKA HER HAFTA YENİ BİR PROJE HAYATA GEÇİRİYORLAR AK PARTİ ŞEBİNKARAHİSAR'DA TOPLANDI 'Teknofest Karadeniz'in İlki Giresun’dan Düzenlendi! 32 Milyon Liralık 6 Proje için İmza Töreni Düzenlendi SOLOTÜRK Giresun Semalarında Nefes Kesti! TGF Başkanı Karaca: Gazeteler şehirlerin arşividir ENFLASYON YEREL BASINI EZDİ MİLLETVEKİLİ AYDIN, KORONAVİRÜS’E YAKALANDI KULAKKAYA'DA OFF-ROAD KUPASI BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN YILANCI'NIN ÖZGEÇMİŞİ get_weather() get_currency() $(document).ready(function(e) { $(".new_window").attr("target","_blank"); }); $(".after-load").show(); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-156151218-1'); ×
Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR