OGM, sınavsız personel alacak! Son gün yarın! Başvuru yapmak için işte şartlar!

Orman Genel Müdürlüğü, 2024 yılı 124 adet sözleşmeli personel alım ilanı başvuruları yarına sona eriyor. Aralarında Giresun'un bulunduğu iş başvurusu için son gün 26 Nisan 2024 olarak açıklandı. Sınavsız alınacak 124 adet sözleşmeli personel için KPSS puanına bakılacak ve en lise mezunu olunması gerekiyor. OGM sözleşmeli personel başvurusu için aranan şartlar ve detaylar haberde...

Mahmut Ahmet Yeles
Mahmut Ahmet Yeles Tüm Haberleri
OGM, sınavsız personel alacak! Son gün yarın! Başvuru yapmak için işte şartlar!
OGM, sınavsız personel alacak! Son gün yarın! Başvuru yapmak için işte şartlar!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

OGM 124 ADET SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI 2024

Orman Genel Müdürlüğü merkez ve taşra birimlerinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 124 adet sözleşmeli personel alacak.

Bu kapsamda 2 Giresun Orman İşletme Müdürlüğü olmak üzere Şebinkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü'ne de 1 adet sözleşmeli personel alınacak. Detaylar haberde...

OGM, sınavsız personel alacak! Son gün yarın! Başvuru yapmak için işte şartlar!

YAZILI VEYA SÖZLÜ SINAV YOK!

Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle il ve pozisyonlara belirlenen mezuniyetlerden toplam 124 adet sözleşmeli personel alınacak. 

OGM, sınavsız personel alacak! Son gün yarın! Başvuru yapmak için işte şartlar!

Orman Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli personel alım ilanında şu mesleklerde alım yapılacak:

 • Avukat
 • Büro Personeli
 • Şoför,
 • Koruma Ve Güvenlik Görevlisi
 • Laborant
 • Bilgisayar Mühendisi
 • Kimya Mühendisi
 • Tekstil Mühendisi
 • İnşaat Teknikeri
 • Uçak Bakım Teknikeri
 • Elektronik Mühendisi

 

OGM, sınavsız personel alacak! Son gün yarın! Başvuru yapmak için işte şartlar!

OGM PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Genel Şartlar:

1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

2. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2022 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu puan şartı mevcut olup; lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP3, ön lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP93, ortaöğretim mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

3. Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile" sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

4. 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ekte yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

 OGM PERSONEL İLANINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

25 Nis 2024 - 10:07 - Gündem --- Okunma

Mahreç  Mahmut Ahmet Yeles


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Şebinkarahisar Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Şebinkarahisar Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Şebinkarahisar Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Şebinkarahisar Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.