Tapu İptali ve Tescil Davası Duyurusu

GİRESUN 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO : 2020/321 Esas, KARAR NO : 2021/490 DAVALILAR : SEFER AKAY (Kadir oğlu) Davacı ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ al...

GİRESUN 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN

ESAS NO : 2020/321 Esas, KARAR NO : 2021/490

DAVALILAR : SEFER AKAY (Kadir oğlu)

Davacı ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ aleyhine mahkememizde açılan Tapu İptali ve Tescil davasının yapılan açık yargılamasında, davacı kurum tarafından Giresun ili Merkez Erikliman köyünde yapılan kadastro çalışmaları sonunda davalılar adına tespiti yapılan 125 ada 184 parselde kayıtlı olan taşınmazın 6831 sayılı Orman Kanunun 1. Maddesine göre orman sayılan, 3116 ve 4785 sayılı yasaya göre devletleştirilen , 5658 sayılı Yasaya göre de iadeye tabi olmayan yerlerden olduğu talebiyle açılan davada asıl ve birleşen davaların reddine karar verilmiş olup, verilen karar davacı tarafın tebliğ talebi ile tebliğe çıkarılarak, davacı tarafça temyiz edilmiş olmakla,

Mahkemenizce dava dilekçesinde belirtilen adresinize dava dilekçesi ve ara kararının tebliği için davetiye çıkarılmış olup, adresinizden ayrıldığınız gerekçesiyle tebligat yapılamamıştır. Adres araştırmasından da bir netice alınamadığından gerekçeli karar evrakının ve temyiz başvuru dilekçesinin ilanen tebliğine karar verilmiştir.

Gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 6100. HMK'nın 345/1 maddesi gereğince 2 hafta zarfında mahkememize veya mahkememize gönderilmek üzere başka yer mahkemesine dilekçe verilmek suretiyle istinaf kanun yoluna başvurabileceğiniz, temyiz başvuru dilekçesine cevap dilekçesi vermek suretiyle temyize cevap verebileceğiniz hususu teblig yerine geçmek üzere Kadir oğlu Sefer Akay'a ilanen tebliğ olunur.

#ilangovtr

Basın No ILN02006676

22 Mar 2024 - 00:01 - Resmi İlanlar --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Şebinkarahisar Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Şebinkarahisar Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Şebinkarahisar Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Şebinkarahisar Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.