Giresun'da 2023 yılı hayvancılık desteklemeleri başvuru tarihleri belli oldu

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023 yılı hayvancılık desteklemeleri başvuru tarihleri belirlendi. Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, hayvancılık desteklemeleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen yetiştiricileri, ilde Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğüne, ilçelerde ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine müracaat etmeleri konusunda uyardı. Hayvancılık desteklemeleri başvuru tarihleri ne zaman? İşte detaylar...

Hatice Bodur Uzun
Hatice Bodur Uzun Tüm Haberleri
Giresun'da 2023 yılı hayvancılık desteklemeleri başvuru tarihleri belli oldu
Giresun'da 2023 yılı hayvancılık desteklemeleri başvuru tarihleri belli oldu
Haber albümü için resme tıklayın

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2023 yılı hayvancılık desteklemeleri başvuru tarihlerini açıkladı.

HAYVANCILIK DESTEKLEMELERİ BAŞVURU TARİHLERİ

Buna göre, buzağı desteği için 1. dönem başvuruları 2 Ocak 2024 tarihine, 2. dönem başvuruları ise 1 Nisan 2024-17 Haziran 2024 tarihleri arasında yapılacak. Malak desteği için 1. dönem başvuruları 29 Aralık 2023 tarihine, 2. dönem başvuruları ise 1 Temmuz 2024-1 Ağustos 2024 tarihleri arasında yapılacak. Dişi manda desteği için başvurular 29 Aralık 2023 tarihine kadar yapılacak. Anaç koyun keçi desteği için başvurular 1 Aralık 2023 tarihine kadar yapılacak. Sürü yenileme desteği için başvurular, anaç koyun keçi desteğine başvuran yetiştiriciler tarafından doğrudan yapılacak. Koç teke alımı desteği için başvuru tarihleri Bakanlık tarafından belirlenecek. Besilik erkek sığır desteği için başvurular, işletmenin kayıtlı olduğu il müdürlüğüne veya kırmızı et üretici birliklerine yapılacak. Arılı kovan desteği için başvurular 29 Aralık 2023 tarihine kadar yapılacak. Damızlık ana arı desteği için başvurular 29 Aralık 2023 tarihine kadar yapılacak. Düve alım desteği için başvuru tarihleri Bakanlık tarafından belirlenecek. Sürü yöneticisi istihdam desteği için başvurular 19 Ocak 2024 tarihine kadar yapılacak.

Giresun'da 2023 yılı hayvancılık desteklemeleri başvuru tarihleri belli oldu

Başvuruların, ilgili desteklemeler için belirlenen son başvuru tarihine kadar yapılması gerekiyor. Başvurular, yetiştiriciler birliklerine veya il/ilçe müdürlüklerine yapılacak.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, hayvancılık desteklemeleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen yetiştiricileri, ilde Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğüne, ilçelerde ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine müracaat etmeleri konusunda uyardı.

Giresun'da 2023 yılı hayvancılık desteklemeleri başvuru tarihleri belli oldu

Yetiştiricilerimizin azami ölçüde desteklemelerden yararlanabilmeleri için başvuru tarihleri ile başvuru yerlerini içeren tablo aşağıda.

Destekleme TürüBaşvuru TarihleriBaşvuru Yerleri
Buzağı

1.Dönem: 02/01/2024 tarihine (dahil) kadar

2.Dönem 01/04/2024-17/06/2024

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine üye olan yetiştiriciler birlik aracılığıyla, üye olmayan yetiştiriciler ise şahsen İl/İlçe Müdürlüklerine başvuracaktır.
Malak

1.Dönem 29/12/2023 tarihine kadar

2.Dönem 01/07/2024-01/08/2024

Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliğine üye olanlar birlik aracılığıyla, üye olmayanlar ise doğrudan İl/İlçe Müdürlüklerine başvuracaktır.
Dişi Manda29/12/2023 tarihine kadarDamızlık Manda Yetiştiricileri Birliğine üye olanlar birlik aracılığıyla, üye olmayanlar ise doğrudan İl/İlçe Müdürlüklerine başvuracaktır.
Anaç Koyun Keçi01/12/2023 tarihine kadarYetiştiriciler, 01/12/2023 tarihine kadar üyesi olduğu Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğine başvuracaktır.
Sürü Yenileme01/12/2023 tarihine kadarAnaç Koyun Keçi Desteklemesine başvuran yetiştiriciler doğrudan bu desteğe de başvurmuş sayılacaktır.
Koç Teke AlımıBakanlıkça belirlenecektir.Başvurular, işletmenin kayıtlı olduğu il müdürlüğüne yapılacaktır.
Besilik Erkek SığırBakanlıkça belirlenecektir.İl/İlçe Müdürlüklerine veya Kırmızı Et Üretici Birliklerine başvurulacaktır.
Arılı Kovan29/12/2023 tarihine kadarYetiştirici/üretici birliğine üyeliği olanlar üyesi oldukları birliğe, üye olmayanlar ise il/ilçe müdürlüklerine müracaat edecektir.
Damızlık Ana Arı29/12/2023 tarihine kadarYetiştirici/üretici birliğine üyeliği olanlar üyesi oldukları birliğe, üye olmayanlar ise il/ilçe müdürlüklerine müracaat edecektir.
Düve AlımBakanlıkça belirlenecektir.İşletme sahibi tarafından dilekçe ile il/ilçe müdürlüklerine başvuru yapılacaktır.
Sürü Yöneticisi İstihdam19/01/2024 tarihine kadarİşletme sahibi veya köy/mahalle sürülerini otlatan çobanlar tarafından dilekçe ile işletmenin kayıtlı olduğu il/ilçe müdürlüğüne başvurulacaktır.

28 Kas 2023 - 11:30 - Gündem --- Okunma

Mahreç  Hatice Bodur Uzun


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Şebinkarahisar Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Şebinkarahisar Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Şebinkarahisar Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Şebinkarahisar Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.