Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
05 EKİM Çarşamba 22:13

1 SENEDİR GÖZ DOKTORU YOK

Şebinkarahisar Devlet Hastanesine 1 uzman doktor, 11 pratisyen hekim atanırken, yaklaşık 1 senedir boş bulunan göz hastalıkları branşına atama yapılmadı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2022 17:12   Güncelleme : 06-09-2022 19:27
1 SENEDİR GÖZ DOKTORU YOK

SON ATAMALARDA DA KADRO VERİLMEDİ

Şebinkarahisar Devlet Hastanesine 1 uzman hekim kadrosunda genel cerrah, 11 pratisyen hekim atanırken, yaklaşık 1 senedir boş bulunan göz hastalıkları branşına atama yapılmadı.

Şebinkarahisar’da ihtiyaç duyulan göz hastalıkları için vatandaşlar uzun bir süredir atama bekliyor.

Sağlık Bakanlığı’nın 106. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında Şebinkarahisar’a 1’i uzman, 11’i pratisyen olmak üzere toplam 12 doktor atandı. Ancak yaklaşık 1 senedir ilçemizde bulunmayan ve eksikliği hissedilen özellikle göz hastalıkları branşına yeni doktor ataması yapılmadı. Hal böyle olunca ilçe halkının göz muayenesi için en yakın gideceği yer daha önceki yıllarda olduğu gibi komşumuz Suşehri başta olmak üzere Giresun ya da Sivas il merkezi oluyor. İlçe halkı gerek kendi araçlarıyla gerekse dolmuşlarla bu yerlerdeki hastanelere giderken, hem zaman kaybı hem de maddi bir kayıp yaşıyor.

İlçe halkı öncelikle eksik olan branşlara ‘uzman doktor’ ataması isterek başta iktidar partisi il ve ilçe temsilcilerinden de bu konuda bir çalışma bekliyor.

Diğer yandan ilçemizde bulunan bir optik de göz doktoru olmaması nedeniyle işletmesini ayakta tutmaya çalışıyor.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR