ÜNAL AKKUŞ


ABİCİM SİZ BİZİ Bİ DÜŞÜNMEYİN YA…(!)

-


Allah’ınızı severseniz, çoluğuzun, çocuğuzun başı için bizi düşünmeyin! Yahu siz bizi ne zaman düşünseniz biz perişan oluyoruz(!) Siz bizi her düşündükçe ya Şebinkarahisar geri gidiyor, ya da bir ayrışma meydana geliyor! Yahu kurduğumuz hayalleri bile yerle yeksan ediyorsunuz! Yahu işlerinizi sade bir şekilde, rutin olarak yapın o bize yeter! Fazlası sizi bozuyor, atomu parçaladığınızı sanıyorsunuz birader…!

Mesela yıllardır yol konusunu dile getiriyoruz, aha 40 milyona ihale ettik diyorsunuz, aha bu sene bitecek diyorsunuz hatta birkaç araç falan da geliyor, oralarda iki baş eşiniyor bir resim veriyorsunuz, ula diyoruz ki, her hal bu sefer yol işi tamam! Sonra alayınız topuk! Ne iş makinaları var ortada, ne de yol! Kala kala bir resimleriniz kalıyor hayalimizde(!) Onun içindir ki; Abicim siz bizi artık bi düşünmeyin ya…(!)

Doktor eksiğini dile getiriyoruz! Gidip Ankara’da bakan ziyaret ettik, bakan yardımcısı ile görüştük, doktor eksikleri giderilecek diye, çay içerken bir iki resim patlatıyorsunuz, ula aha doktor bu sefer gelecek diyoruz! Sonra bir bakıyoruz hazır elimizdeki doktorlarda topuklamış! Hastaneyi indi bindi minibüse çevirdiniz! Yine demem o ki; Siz bizi ne zaman düşünüp bir hareket yapsanız, bu şehir bir şeyler kayıp ediyor….!

 En son bizi düşündüğünüz konu; “Ülkemiz de üst üste gelen acılar” gerekçesiydi! Tırak “Şebinkarahisar Kar Festivali” iptal! Halbuki insanların en çok morale ihtiyaç duyduğu bir zamandı! Şebinkarahisar’a kış günü 2-3 bin kişi gelse ne olurdu? Ben bu kararı düşünüyorum düşünüyorum anlayamıyorum! Bu festivalden kim memnun olmazdı? Hemşehrilerimiz mi yoksa esnaf mı memnun olmazdı? Yönetici zor zamanlarda krizleri yönetecek! Yoksa yöneticiye ne gerek var? Harala gürele gideriz! Yani siz şimdi bu krizi yönetebildiniz mi? Davulcu, zurnacı bahane edilip festival mi iptal edilir kardeşim!

Veya tersten sorayım! Peki festivalden şahsi kim memnun olmadı ki, bunca insanın bir yıldır beklediği, hayal ettiği bu festivali iptal ettiniz! Yok arkadaş bu konuda beni hiç kimse ikna edemez! Bu işte bir hinlik var! Bu işte bir kapı arkası var! Birkaç arkadaşım; “Fikir onlardan çıkmadı ve çok ilgi gördü! Acaba o ilginin altında ezilip, hasetlik mi ettiler!” Yok artık daha neler! Hayır ben böyle düşünmek istemiyorum! Böyle bir düşünce bize yakışmaz! Derseniz ki başka bir mesele vardır, bak o zaman olabilir…

2019 Şebinkarahisar Kar Festivali, Şebinkarahisar Kaymakamlığı, Şebinkarahisar Belediyesi ve Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği tarafından yapılmıştır ve çok güzel sahiplenilerek yapılmıştır! Şebinkarahisar tarihine böylece mal olmuştur! Bunun aksini kim iddia edebilir? Kardeşim bu konudaki fikir herkesin! Sahipleri de kurumlarımızdır, insanlarımızdır o kadar…!

Sizden rica ediyorum bu gibi polemiklere alet olmayalım! Biz sadece bu fikrin bir kıvılcımı olduk! Biliyorsunuz ki daha ilk gün; Bu konuyu getirip sahibiymiş gibi benim üzerime yıkmaya çalıştılar, ben kabul etmiyorum dedim! Veya bu festivali tek başıma üstlendiği mi nerede gördünüz duydunuz? Yok! Yahu ben protokollere bile girmiyor, tek kelime etmiyorum, gözükmüyorum! Ben ortak akıl, ortak güçten yanayım! Bu benim ahlakıma ve aklıma hakarettir!    

Bir de şu konuları birbirine karıştırmayın kardeşim! Bir konuyu eleştirince geriye dönük bütün yapılan hizmetleri eleştirmiyoruz! İyi yapılan hizmete ne diyebiliriz? Gerçi bizimkiler her konuda burnundan kıl aldırmıyor ama yapacak bir şey yok! Kamusal alan hizmetlerinin eksikleri, yanlışları ve kişileri eleştiriye açık olacak! Bizde bu eleştirileri ömrümüz yettiğince; "Akıl sağlığından uzak" olarak yapacağız(!)! Arkadaşın biri yaptığı eksiği, aldıkları kararların yanlışını izah edemeyince, psikolog olmaya çalışıyor da…

Psikolog dedim de aklıma geldi, Şebinkarahisar’a psikolog doktor gelmiş iyi mi(!) Eyle has zamanlama ki, Allah’ınızı severseniz fırsat bu fırsat el ele tutuşup gidin bir tedavi olun gardaş(!) Bahar şenliğine gadar düzelirsiğiz(!) Moreliniz çok bozulursa aranızdan bir yerde bana açarsığız yeğen(!) Nasılsa adımız çıkmış kırk bire…(!)

Neticede eğer iş başa düşerse, ki bu vaziyette düşecek! Toprağın çocukları olarak biz her konuda, kendi göbeğimizi kendimiz, memleketimizin taşıyla kayasıyla  bile kesmesini biliriz! Sizi de böylece bizi düşünme zahmetinden kurtarmış oluruz…!

Yani, abicim artık siz bizi bi düşünmeyin ya…(!)Hueyın Demıralp
15.02.2020 11:35:08
Unal Bey agzına elıne saglık .Kım ne derse desın sen gerceklerı dıle getırmeye devam et.Senı sevenler sana kas basında sahıp cıkarlar.sıyasetcı ylakalar hıc bır ısımızı dogru duzgun yapmazlar.devamlı oy alma hesapları yaparlar.sevgıler selamlar yolluyorum.Basarılar dılerım kolay gelsın.