Anahtar Kelimeler: Sınavlar Ertelendi

Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi

​​​​​​​Normal şartlar altında 4 Ocak tarihinde başlayacağı duyurulan yüz yüze sınavlar için yeni karar alan Milli Eğitim Bakanlığı, bu dönem için yüz yüze sınav olmayacağını duyurarak, karne notlarını ders etkinliklerine katılım p
EĞİTİM 31.12.2020 10:51:00 17533 0

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) daha önce yapılan açıklamada, 4-22 Ocak tarih aralığında sınava girmeyen öğrenciler için yüz yüze sınav yapılacağı duyurulmuştu. MEB, bir günde en fazla iki sınav yapılacağını açıklamıştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yaptığı yeni açıklamaya göre 4 Ocak'ta yapılması planlanan yüz yüze sınavlar için ertelenme kararı alındı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:“Sevgili öğrencilerimiz, biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiye yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybınız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar.Bu yıl olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.”