YURTLAR BİR BİR KAPANIYOR
Şebinkarahisar´da her yıl düşüşte olan öğrenci sayısına paralel olarak öğrenci yurtları da birer birer kapanmaya başladı.
Tarih: 16.7.2019 15:11:02/ 666okunma / 0yorum

KYK Kız Yurt Müdürlüğü ve Erkek Yurt Müdürlüğü olarak bulunan iki müdürlükten Kız Yurt Müdürlüğü kapatılarak tek müdürlük altında birleşti. 

Daha önce kapatılan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Karancılar Kız Öğrenci Yurdu´ndan sonra Molla Hüsrev Erkek Öğrenci Yurt binası kapatıldı. Şebinkarahisar´da öğrenim gören üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılayan Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Yurt Müdürlükleri ise tek müdürlük altında birleşti.

Yaklaşık 10 yıl öncesine kadar öğrenci sayısındaki fazlalık nedeniyle yurt binaları yetersiz kalırken, özel yurt ve pansiyon gibi iş dalları açılıyordu. Öğrenci sayısındaki bu üst düzey durum,yaklaşık 10 yıldır düzenli olarak düşüşe geçti. Diğer ilçeler ile il merkezlerinde açılan aynı isimdeki bölümlerle ilçemizdeki tercih edilebilirliği de azaldı. Yanlış politikalar sonucu yaşanan bu düşüşlerle birlikte yüksekokuldaki bazı bölümler kapandı.

"Giresun Üniversitesi" Şebinkarahisar Yerleşkesinde yer alan 3 yüksekokulda her yıl sürekli olarak azalma gösteren öğrenci sayısı, yüksekokullardaki yaşanan bölüm kapanma sorunundan sonra şimdi de KYK Yurtları kapanıyor.

İlçemizdeki 1 adet kız ve 1 adet de erkek öğrenci bloğu kapatılırken, yurt müdürlükleri tek müdürlük çatısı altında toplandı.

Edinilen bilgilere göre, ilçe merkezinde bulunan Karancılar Kız Yurdu, Molla Hüsrev Erkek Yurdu blokları kapatıldı. Şuanda Bülbül Mahallesindeki ana yurt binası ile ŞEBDER tarafından yaptırılan üniversite yerleşkesindeki yurt binaları kız yurdu, Milli Piyango Yurdu ise erkek yurdu oldu.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından KYK Kız Yurt Müdürlüğü ve Erkek Yurt Müdürlüğü olarak bulunan iki müdürlükten Kız Yurt Müdürlüğü kapatılarak tek müdürlük altında birleşti. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YURTLAR KAPANIYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ŞEBİNKARAHİSAR YÜKSEKOKULLARI İÇİN ÇALIŞTAY  DÜZENLENDİ
ŞEBİNKARAHİSAR YÜKSEKOKULLARI İÇİN ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ
Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarının ´Dünü, Bugünü ve Geleceği´ni içeren Çalıştay yapıldı.
DAVAYI KAZANDI, YOLU KAPATTI
DAVAYI KAZANDI, YOLU KAPATTI
Kozluca Köyünde yaşayan bir vatandaş, Şahinler Grup Yolunun geçtiği, çok sayıda köyün bağlantısını sağlayan yol için açtığı davayı kazanarak yolu araç trafiğine kapattı.
BAKICI: BUGÜN 3 FAKÜLTEMİZ VARDI
BAKICI: BUGÜN 3 FAKÜLTEMİZ VARDI
Şebinkarahisar MYO Kurucu Müdürü, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zahir Bakıcı, "Giresun Üniversitesine bağlanmasaydık 3 fakültemiz vardı" dedi.
MENGEÇ İSTİFA ETTİ
MENGEÇ İSTİFA ETTİ
Şebinkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Mengeç istifa etti.
ÖSYM BAŞKANI AYGÜN´DEN DESTEK SÖZÜ
ÖSYM BAŞKANI AYGÜN´DEN DESTEK SÖZÜ
BAŞKANI PROF. DR. HALİS AYGÜN: ´OKULLARIMIZIN GÜÇLENMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ´
FESTİVAL COŞKUSUNDA FİNAL GÜNÜ
FESTİVAL COŞKUSUNDA FİNAL GÜNÜ
Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali coşkulu bir şekilde devam ediyor.
KARAYOLUNDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI
KARAYOLUNDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI
Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü ekipleri, Şebinkarahisar´daki kara yollarında temizlik çalışması başlattı.
ÇOTANAKLAR´DAN İLÇELERE ÇAĞRI
ÇOTANAKLAR´DAN İLÇELERE ÇAĞRI
Giresunspor, sosyal medyada Giresun´un ilçelerine çağrıda bulunuyor.
ŞÜKRÜ GENÇ´TEN BİRLİK VE BAREBERLİĞE DAVET
ŞÜKRÜ GENÇ´TEN BİRLİK VE BAREBERLİĞE DAVET
Sarıyer Belediye Başkanı hemşehrimiz Şükrü Genç, Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda birlik ve beraberlik çağrısını tekrarladı.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."