YURTLAR BİR BİR KAPANIYOR
Şebinkarahisar´da her yıl düşüşte olan öğrenci sayısına paralel olarak öğrenci yurtları da birer birer kapanmaya başladı.
Tarih: 16.7.2019 15:11:02/ 876okunma / 0yorum

KYK Kız Yurt Müdürlüğü ve Erkek Yurt Müdürlüğü olarak bulunan iki müdürlükten Kız Yurt Müdürlüğü kapatılarak tek müdürlük altında birleşti. 

Daha önce kapatılan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Karancılar Kız Öğrenci Yurdu´ndan sonra Molla Hüsrev Erkek Öğrenci Yurt binası kapatıldı. Şebinkarahisar´da öğrenim gören üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılayan Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Yurt Müdürlükleri ise tek müdürlük altında birleşti.

Yaklaşık 10 yıl öncesine kadar öğrenci sayısındaki fazlalık nedeniyle yurt binaları yetersiz kalırken, özel yurt ve pansiyon gibi iş dalları açılıyordu. Öğrenci sayısındaki bu üst düzey durum,yaklaşık 10 yıldır düzenli olarak düşüşe geçti. Diğer ilçeler ile il merkezlerinde açılan aynı isimdeki bölümlerle ilçemizdeki tercih edilebilirliği de azaldı. Yanlış politikalar sonucu yaşanan bu düşüşlerle birlikte yüksekokuldaki bazı bölümler kapandı.

"Giresun Üniversitesi" Şebinkarahisar Yerleşkesinde yer alan 3 yüksekokulda her yıl sürekli olarak azalma gösteren öğrenci sayısı, yüksekokullardaki yaşanan bölüm kapanma sorunundan sonra şimdi de KYK Yurtları kapanıyor.

İlçemizdeki 1 adet kız ve 1 adet de erkek öğrenci bloğu kapatılırken, yurt müdürlükleri tek müdürlük çatısı altında toplandı.

Edinilen bilgilere göre, ilçe merkezinde bulunan Karancılar Kız Yurdu, Molla Hüsrev Erkek Yurdu blokları kapatıldı. Şuanda Bülbül Mahallesindeki ana yurt binası ile ŞEBDER tarafından yaptırılan üniversite yerleşkesindeki yurt binaları kız yurdu, Milli Piyango Yurdu ise erkek yurdu oldu.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından KYK Kız Yurt Müdürlüğü ve Erkek Yurt Müdürlüğü olarak bulunan iki müdürlükten Kız Yurt Müdürlüğü kapatılarak tek müdürlük altında birleşti. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YURTLAR KAPANIYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR
EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR
Uzun bir süredir yapım çalışmaları duran Eğribel Tünel inşaatı için ikmal ihalesinin yapıldığı açıklandı. Tüneldeki çalışmaların gelecek ay başlanacağı öğrenildi.
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
İlçemizde öğrenci ve vatandaşlara yönelik ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenecek.
´İLETİŞİMDE USTALIK EĞİTİMİ´ TAMAMLANDI
´İLETİŞİMDE USTALIK EĞİTİMİ´ TAMAMLANDI
Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları tarafından başlatılan İletişimde Ustalık Eğitimi sona erdi.
TZOB HEYETİNDEN İNCELEME
TZOB HEYETİNDEN İNCELEME
Türkiye Ziraat Odaları Birliği teknik Müşavirleri Bülent Uyanık ve Neşe Tezer´den oluşan araştırma heyeti ile Giresun Ziraat Odası İl Koordinasyon Başkanı Abdullah Şahin, Şebinkarahisar´da incelemelerde bulundu.
ÇAMOLUKLULAR, YÜKSEKOKULUNA SAHİP ÇIKIYOR
ÇAMOLUKLULAR, YÜKSEKOKULUNA SAHİP ÇIKIYOR
Geçen hafta ulusal basında da yer alan ve Çamoluk Meslek Yüksekokulunun (MYO) öğrenci azlığına dikkat çekip "Dağ Başındaki Okul" olarak adlandırılan Alucra Turan Bulutçu MYO Çamoluk Yerleşkesine Çamoluklulardan tepki geldi.
ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Tamzara Dokuması Giresun Öğrenme Şenliği´nde Tanıtıldı
NİHAYET O DOKTOR ATANDI
NİHAYET O DOKTOR ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesi´nde uzun zamandır beklenen anestezi doktoru nihayet atandı.
ŞEBİNKARAHİSAR SEZONUN İLK MAÇINA ÇIKIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR SEZONUN İLK MAÇINA ÇIKIYOR
Giresun Büyükler 1. Amatör Küme´de mücadele eden Şebinkarahisar Belediyespor Futbol Takımı, 2019-2020 sezonunun ilk maçını deplasmanda Boztekkespor ile oynayacak.
2019 KÖYDES ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
2019 KÖYDES ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
Tengir: Köylerin diğer sorunlarının 2020 yılındaki KÖYDES programıyla giderileceğini söyledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."