YÜKSEKOKULLARA YENİ BÖLÜM MÜJDESİ

Şebinkarahisar'daki yüksekokullar 2020-2021 öğretim yılında 4 yeni bölüm açıldı. Geçen sene öğrenci almayan 4 yıllık bölümlerden Gıda Teknolojisi bu yıl yeniden öğrenci alabilecek, Moda Tasarımı bölümü ise bu yıl da öğrenci alamayacak.

Öğrenci sayısında büyük düşüş yaşayan Şebinkarahisar'daki yüksekokullarda bu yıl yeni bölümlerle birlikte kontenjan sayısı 250 artış yaşandı.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda Mimari Restorasyon, İç Mekan Tasarımı, Kontrol Otomasyon ve  Bilgi Güvenliği Sistemleri programları ile Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda Gıda Teknolojisi yeni öğretim yılında öğrenci alacak.

2020-2021 öğretim yılında ilk defa öğrenci alımı teklif edilen bölüm ve programlardan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 4'ü onaylandı. Onaylanan yeni programların toplam kontenjanı 200 öğrenci olurken, bu yıl yeniden öğrenci alacak Gıda Teknolojisi bölümünde ise 50 öğrenci kontenjan verildi.

Geçen yıl öğrenci alımı yapılmayan 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüsekokulu Moda Bölümüne değerlendirmeye alınmadı. Bu bölüme yeni öğretim yılında da öğrenci alımı yapılmayacak.

 

FEYZİ KIRAÇ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU      KONTENJAN
Gıda Teknolojisi 50
TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU      50
Mimari Restorasyon 50
İç Mekan Tasarımı 50
Kontrol Otomasyon 50
Bilgi Güvenliği Sistemleri 50