EĞİTİM 13.12.2019 14:56:00 1882 0

YÜKSEKOKUL'DA MODA KONFERANSI ETKİNLİĞİ

​​​​​​​Moda Tasarımcısı Hasan Koca, Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Moda Tasarım Topluluğu tarafından hazırlanan konferansta Moda Tasarım Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi.

Moda Tasarımcısı Hasan Koca'nın konuşmacı olarak katıldığı "Kariyer Planlama, Marka Kurma Süreci, Hedef Belirleme, Türkiye ve Avrupa'da Moda Anlayışı" adlı etkinliğe yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşti.

Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte, yaptığı konuşmasında öğrencilere kendi markasını oluştururken yaşadığı tecrübelerini paylaştı.

 

'Okurken de çalışabilirim' düşüncesiyle  sektörün içerisinde yer almaya çalıştığını söyleyen Koca, "Sadece okula odaklandığımızda dış dünyaya kendimizi kapatıyoruz ve 4 yıl sonra mezun olduğumuzda  bir anda herkes bize kapılarını açacak ve istediğimiz kurumda iş bulup hayata tutunacakmışız gibi geliyor.  Ancak iş başvurusu yaptığınızda okulda ne yatığınızdan çok iş tecrübenizi soruyorlar. Çünkü moda tasarımı atölyede mesai harcamak, piyasayı tecrübe etmek kumaşlara dokunmak ve bunları çok ciddi şekilde araştırıp bu kaynaklardan beslenip bir şeyler yapmak gerekiyor." dedi.

Etkinliğin son bölümünde Moda Tasarımcısı Hasan Koca öğrencilerin sorularını yanıtlamasıyla sona erdi.