YÜKSEKOKUL İÇİN SÜRE DARALIYOR

Daha önce öğretim üyesi bulunması için başlatılan çalışmaların Mart ayı sonlarında sonuçlanması bekleniyor. Yeni eğitim öğretim yılında bölümlerin öğrenci alması bu sonuca göre şekillenecek.

Şebinkarahisar'da bulunan yüksekokullara doktor öğretim üyesi bulunması için süre daralıyor.

Yüksekokullarımızın eğitim kalitesini artırmak ve eski yıllarındaki haline getirmek için, başta mevcut bölümlerin kaybedilmemesi, yeni açılan bölümlerin öğrenci alabilmesi için öğretim üyesi bulunması noktasında arayışlar sürüyor.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı için öğrenci alacak bölümlerin Mart ayı sonunda kesinleşecek ve öğrenci kılavuzları da buna göre basılacak. Öğrenci kılavuzlarının basıma başlanmasından sonra geri dönüş olmayacak.

Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) bünyesinde YÖK tarafından onaylanarak açılan yeni bölümler; Beslenme ve Diyetetik ile Sağlık Yönetimi, daha önce açılan ancak öğretim üyesi olmadığı için uzun bir süredir de öğrenci alınamayan Bilgisayar  Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümüne yeni eğitim öğretim yılında öğrenci alınması için bu bölümlerin kadrosunda en az 3'er tane doktor öğretim üyesi olması gerekiyor.

Feyzi Kıraç UBYO'da geçen yıl öğrenci alınmayan Gıda Teknolojisi ve Moda Tasarımı bölümlerinin bu yıl öğrenci alıp almayacağı da bu sonuca bağlı olacak. Bu iki bölüm bu yıl da öğrenci almaz ise öğrenci sayısında yine azalma yaşanacak.

Daha önce kurulan Üniversite Komitesi ile birlikte,  ilçe yöneticiler, STK'lar, siyasi partiler ve vatandaşlar  hep birlikte topyekün mücadele etme kararı almıştı.