YOL İSYANI, PROTESTOYA DÖNÜŞECEK

​​​​​​​Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün yeterli ilgiyi göstermemesinden ötürü 2011 yılından bu yana bitirilemeyen Giresun-Dereli karayolundaki haklı isyan, protestoya dönüşecek.
GÜNCEL 30.01.2020 14:57:00 1534 0

Giresun'u ilk olarak güneydeki ilçelerine ardından İç Anadolu'ya bağlayan Giresun-Dereli karayolundaki yol yapım çalışmalarının bir türlü bitirilmemesi başta Dereli, Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk halkını adeta isyan etme noktasına getirdi.

Şebinkarahisarlıların yanı sıra Alucralı ve Çamoluklu vatandaşların da sık sık kullandığı yolda  sürücüler, yolun bir an önce bitirilmesini talep etti.

KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ AYRIMCILIK MI YAPIYOR

Öte yandan bitirilemeyen Giresun-Dereli Karayolunun yapımından sorumlu olan Karayolları Bölge Müdürlüğünün yolla yeterince ilgilenmediği ve gerekli ödeneği çıkarmadığı da iddia ediliyor.

YOL EYLEMİ ERTELENDİ !

28 Ocak tarihinde yapılması planlanan protesto için karayolunu trafiğe kapatmaya hazırlanan “Dereli Yolunu İstiyor Platformu”, eylemin ertelendiğini duyurdu.

Şebinkarahisar'dan da bazı STK'ların destek vereceği öğrenilen eylemle ilgili 'Dereli Yolunu İstiyor Platformu'ndan , yapılan yazılı basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Giresun ilimiz ve Dereli ilçemizin ekonomik ve sosyal gelişimi adına hayati önem arz eden Giresun - Dereli - Şebinkarahisar - Sivas bağlantı karayolumuzun tamamlanması ve bir an önce hizmete sunulması adına 28.01.2020 Salı günü Dereli ilçesinde  yapmayı planladığımız organizasyon, milletimizi  büyük bir acı ve üzüntüye boğan Elazığ ve Malatya merkezli olarak yaşanan deprem felaketi nedeniyle ile ileri bir tarihe ertelenmiştir. Organizasyonun yapılması adına uygun bir tarih belirlendiğinde kamuoyu ile paylaşacaktır."

ŞEBİNKARAHİSAR DA DESTEK VERECEK

Geçen hafta Dereli'de aralarında Şoförler ve Otomobilciler Odası ile çeşitli STK temsilcileri ve siyasi parti ilçe başkanlarının da katıldığı toplantıdan eylem kararı çıkmasından sonra ilçemizden de bazı STK'lar destek vermeye hazırlanıyordu.

Protesto tarihinin açıklanması bekleniyor.