?YILDIZLAR ALTINDA KARADENİZ" FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Giresun´da "Yıldızlar Altında Karadeniz" fotoğraf sergisi açıldı. Sergide Şebinkarahisar´da çekilen fotoğraflar da yer aldı.
KÜLTÜR SANAT 1.07.2019 11:06:14 362 0

Giresunlu fotoğraf sanatçılarının Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun ve Sinop´ta çekilen fotoğraflarla hazırlanan ´Yıldızlar Altında Karadeniz´ fotoğraf sergisinde Şebinkarahisar´da tarihi ve turistik mekanlarında çekilen yıldız fotoğrafları da yer aldı.

Can Akengin Sanat Galerisi´ndeki sergide Ahmet Kılıç, Hakan Aydın ve Engin Ayyıldız´ın Giresun, Ordu, Rize, Trabzon ve Samsun´un doğal ve tarihi mekanlarında çektiği 45 fotoğraf yer alıyor. Serginin açılışını yapan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, burada yaptığı konuşmada, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların fotoğraflarını Valilik´te özenle sergilediklerini söyledi.

Giresun´un hem gecesi hem denizi hem de yaylalarının güzel olduğunu belirten Sarıfakıoğulları, "Giresun başlı başına güzellik abidesi. İnşallah burada da bu güzellikler hep beraber belki her gün gördüğümüz güzellikleri bir şiir tadında bu sergide sunulacak. Ben şimdiden tebrik ediyorum. Çok nadide ve güzel eserler olduğuna emin olarak bu sergiye geldim" dedi.