YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI
2019-2020 eğitim öğretim yılında, Şebinkarahisar Meslek Yüksekokullarına yerleşen öğrenci sayısı belli oldu. Şebinkarahisar Yerleşkesindeki 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bu yıl öğrenci almazken, 2 yıllık meslek yüksekokullarında geçen yıla oranla yüzde 24´lük düşüş yaşandı.
Tarih: 23.8.2019 17:49:47/ 1238okunma / 0yorum

Yüksek okullarda geçen yıla oranla yüzde 24´lük düşüş

 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından açıklanan Şebinkarahisar yerleşkesindeki ön lisans programlarına 334 öğrenci yerleşti.

Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokuluna bu yıl öğrenci alınmazken, Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarına 334 öğrenci yerleşti. Geçtiğimiz yıl yine 2 yıllık programlarda bu sayı 442 iken, bu yıl yüzde 24 oranla düşüş ivmesini devam ettirdi.

2019-2020 eğitim öğretim yılında Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu´nda 9 bölüm, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu´nda 4 bölüm olmak üzere toplamda 13 bölüm ile öğrenci alan Şebinkarahisar Yerleşkesinde genel öğrenci sayısının da binden düştüğü tahmin ediliyor.

Ön Lisans Programlarında Şebinkarahisar Teknik Bilimler MYO´ya 113,  Sosyal Bilimler MYO´ya ise 221 öğrenci yerleşti. Toplam yerleşen 334 öğrencinin hepsini kayıt yaptırmayacağı düşünülecek olursa, ek kontenjanın da öğrenci sayısı anlamında önemli bir katkısının olması beklenmiyor.

Öte yandan İlk ve Acil Yardım gündüz ve gece öğretimi en çok kontenjan verilen (50) ve yüzde 100 doluluk oranına sahip, bölümler olurken,  Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama ve Radyo ve Televizyon Programcılığı (40) bölümünün tüm kontenjanları da doldu.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
26 Eylül 2017 tarihinde ihalesi yapılan ancak daha sonra iptal edilen Şebinkarahisar´da yapılacak bölge cezaevinden 2 yıldır ses çıkmadı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
19 Eylül Gaziler Günü, Şebinkarahisar´da da kutlandı. Şebinkarahisar Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törene ilçe protokolünün yanı sıra gaziler ve vatandaşlarda katıldı.
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
Türküleriyle tanınan halk ozanı Ozan Arif´in ismini Şebinkarahisar´da bir sokağa verilmesi isteniyor.
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
2019 yılında 43 projeye onay verilerek, yatırımcılara 55 milyon hibe desteği sağlandı.
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
Valilik açıklamasında "İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamıştır." ifadeleri kullanıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
Şebinkarahisarlıların, verilen sözlerin yerine getirilmesini beklerken, Giresun´un sahil ilçelerinin yanı sıra komşu ilçelerimiz de önemli yatırımlara kavuşmaya devam ediyor.
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
Eğribel´deki tünel inşaatında görevli, şantiye ve tünel şefinin de için de olduğu toplam 8 kişi işten çıkarıldı. Tünel şantiyesinde sadece 2 bekçi kaldı.
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesine açılan 9 pratisyen ve 1 uzman doktor, Toplum Sağlığı Merkezine ise 1 pratisyen doktor olmak üzere toplam 11 doktor ataması yapıldı.
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı´nca Şebinkarahisar´da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."