YENİ BÖLÜMLERE ŞARTLI ONAY!

4 YILLIK 2 YENİ BÖLÜM YÖK TARAFINDAN ONAYLANDI
GÜNCEL 3.01.2020 15:45:00 908 0

Şebinkarahisar'da 4 yıllık 2 yeni bölüm açılması YÖK tarafından onaylandı. Ancak, bu bölümlerin öğrenci alabilmesi için öğretim üyesi alınması şartı koydu.

4 yıllık Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'na iki yeni bölüm açılması Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı. Onaylanan bölümlerin öğrenci alabilmesi için başta Şebinkarahisarlı öğretim üyelerinden destek bekleniyor.

Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde, Beslenme ve Diyetisyenlik ile Sağlık Yönetim Hizmetleri bölümleri açılması YÖK tarafından onaylandığı açıklandı.

Açılması onaylanan bölümlerin doluluk oranlarının yüzde yüze yaklaştığını belirten AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu bölümlerin biran evvel öğrenci alabilmesi için her iki bölüme de kendi dallarında doktora yapmış öğretim üyesi alınmasının gerektiğini söyledi.

Okuyar, açıklamasında şunları aktardı; "Bu konuda özellikle büyük şehirlerde yaşayan hemşerilerimizin desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. İnşallah en kısa sürede programlarımıza öğretim üyesi alımı süreci tamamlanarak önümüzdeki yıl öğrenci alımına başlayacaktır.