SPOR 10.12.2019 15:38:00 1825 0

YENİ BAŞKAN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYACAK

​​​​​​​Şebinkarahisar Belediyespor'da Olağanüstü Kongre sonucu kulüp başkanlığına işadamı hemşehrimiz Bayram Karaman seçildi.

Yeni Başkan Karaman, herkesin elini taşın altına koyacağını söyledi.

6 Aralık Cuma günü Belediye Meclis Salonunda düzenlenen tanıtım toplantıda konuşma yapan Eski kulüp başkanlarına teşekkür eden Karaman, "Şebinkarahisar'ın sporla daha da değer kanacağını biliyoruz. Bu değerin artması için elimizden geleni yapacağız." dedi.

Takımımızın özellikle deplasman yolumda ne kadar zorluk çektiğini ve maddi imkansızlıklarla boğuştuğunu bildiğini ifade eden Başkan Karaman, "Biz Şebinkarahisar’ı iş adamları olarak arkadaşlarımızla görüştük; hepsi elini taşın altına koyacak. Takımımıza maddi imkanın yanı sıra manevi destek de sağlamaya gayret edeceğiz. Arkadaşlarıma güveniyorum." diyerek yeni yönetimle birlikte Şebinkarahisar Bld.Spor'a faydalı olacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

75 YILLIK BİR CAMİA

Düzenlenen tanışma toplantısına katılan Belediye Başkanı Şahin Yılancı yaptığı konuşmasında, "Malumun ilanını gerçekleştiriyoruz. Takımımız olağanüstü kongreye gitme kararı aldı. Yapılan yeni seçimle Bayram Bey, Takımımızın yeni başkanı oldu." dedi.

Eski başkan Ahmet Toklucu'ya da teşekkür eden Yılancı, "2009 yolunda Belediyeye başkan seçildiğimizde 1. Amatör'deydik. Daha sonra Süper Amatöre çıktık.  İnişli çıkışlı sezonlar geçirdik. Hedefimiz yeniden Süper Amatör Kümeye çıkmak." dedi.

Yerel imkanların sıkıntılı olduğunu da belirten Yılancı, "Deplasman dezavantajımız var.

Şebinkarahisar, Türkiye Cumhuriyetine  vilayettik yapmış bir ilçe. Takımımız bizim için olmazsa olmazımız.  75 yılluk bir kulüp bir ömür. El birliği ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeni başkanımıza güveniyoruz. " ifadelerini kullandı.

Yeni Yönetim listesinde de yer alan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet şimşek konuşmasında yeni bir heyecanla yola çıktıklarını aktardı.

Dernek olarak her yıl takıma destek olmaya çalıştıklarını belirten Şimşek, "Benim de 5 yıl amatör futbolculuk geçmişim var. Gençlerimizi birleştirici gücü var ve kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor. Tüm camia ve taraftarlarımızla birlikte ne gerekiyorsa birlikte çalışacağız." dedi.

Bayram Karaman başkanlığında oluşturulan yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Mehmet Şimşek, İsmail Akkuş, Altan Güneş, Ali Öztürk, Erkut Baltacı, Ahmet Toklucu.

Toplantıya forma sponsorumuz Hulusi Toy da katıldı.