YAZ SPOR OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüklerinde kurulan kayıt bürolarında her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen İl Spor Merkezleri ve Engelli Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) kayıtları başladı.
SPOR 28.05.2019 15:29:49 111 0

5-18 yaş grubu ve engelliler için yaş sınırı olmadan ücretsiz olan Yaz Spor Okulları Şebinkarahisar´da atletizm ve badminton kursları verilecek.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´nden yapılan açıklamada, "Sporu toplum içinde alışkanlık haline getirebilmek, öncelikle çocuk ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, vatanını milletini seven hoşgörülü, arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli seven elit sporcular yetiştirip spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturarak milletler arası alanda üstün başarılar elde edebilecek kabiliyetli sporcular yetiştirmeye katkıda bulunmak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ana görevlerindendir. Bu amaçla bu yıl açılmakta olan İl Spor Merkezlerinin kayıtları başlamıştır." ifadeleri kullanıldı.

Yaz spor okullarında Şebinkarahisar´da badminton ve atletizm, Alucra ilçesinde ise atletizm ve güreş kursları verilecek.

İl Spor Merkezlerine 05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerimiz İlçemiz Gençlik ve Spor Müdürlüğünden alacakları formu doldurarak kayıtlarını yaptırabilecek.