YAYLADA KAYBOLAN 2 İNEĞİNİ SARP KAYALIKLARDA BULDU

​​​​​​​Saraycık Köyü yaylasında kaybolan biri hamile iki büyükbaş hayvan, 1 gün sonra sarp kayalıklarda bulundu.

7 Haziran Pazar günü kaybolan bir tanesi hamile iki büyükbaş hayvan, sahibinin uzun uğraşları sonucu ertesi gün bulundu.

Edinilen bilgilere göre, Yaşar Kesik’e ait olan 2 büyükbaş hayvan 7 Haziran Pazar günü sabah saatlerinde her zaman olduğu gibi kendi başlarına otlamaya çıkartıldı. Akşam saatlerinde kendiliğinden dönen hayvanlardan 2 tanesinin geri gelmediğini fark eden sahibi gece saatlerine kadar hayvanlarını aradı. Yaşar Kesik, diğer yaylalarda yaşayanlara sorarak kaybolan hayvanlarının izini sürdü. Hayvanların yayılım alanlarını arayan Kesik, civar köylere de haber saldı. Pazartesi günü de arama çalışmalarını sürdüren Kesik, hayvanlarının Evcili Köyü yaylası kırsalında sarp ve dik yamaçların olduğu kayalıklarda görüldüğünü öğrenerek aramalarını bu bölgede yoğunlaştırdı. Pazartesi günü akşam saatlerinde kayalıklardaki uçurum kenarında mahsur kalmış halde 2 büyükbaş hayvanını da bulan sahibi hayvanlarını kayalıklardan indirmeyi başardı.

Yaklaşık 2 gün sürdürdüğü arama çalışmasında hayvanlarına kavuşan Yaşar Kesik, sağ salim yaylaya geri götürdükleri için mutlu olduğunu dile getirdi.