"YAYLA YOLLARINA 15 MİLYON LİRA HARCANDI"

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, Giresun´un yayla turizminde lokomotifi olan Kümbet, Bektaş, Kulakkaya ve Sis Dağı grup yollarına 15 milyon lira harcanarak sıfır asfaltlama yapıldığını söyledi.
GÜNCEL 8.10.2019 15:04:57 882 0

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, Giresun´da turizmin lokomotifi olan Kümbet, Bektaş, Kulakkaya ve sis dağı yollarının yeniden ele alındığını ve çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı.

 Şahin, özellikle yayla turizminin geliştiği Giresun´da  yol yapım ve onarımına büyük önem verdiklerini belirterek bu yıl yayla yolları için 15 milyon liralık asfaltlama çalışması yapıldığını söyledi.

 Şahin, Köylere Hizmet Götürme Birliğince 16 ilçede çalışmaların devam ettiğini gönderilen 55 milyon liralık ödeneğinde birlik tarafından ilçelere belirlenen kıstaslar çerçevesinde dağıtımının gerçekleştirildiğini belirtti.

İl genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, idari sınırlar içerisindeki yerleşim yerlerinde alt yapı, su ve sanat yapılarının yanı sıra turizm yatırımları içinde DOKA,DOKAP ve Kırsal Kalkınma Ajansı ile ortak projelerin yürütüldüğünü ifade etti.