YAYA ÖNCELİĞİ İÇİN ‘KIRMIZI ÇİZGİ’

Şebinkarahisar’da İçişleri Bakanlığı'nın trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik 'Yayalar Kırmızı Çizgimiz' uygulaması hayata geçirildi.
GÜNCEL 2.04.2021 12:38:00 2190 0

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Bolat, “Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir” mottosuyla tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinliğe katıldı.

Kaymakam Bolat, eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, Belediye binası önündeki mevcut ışıksız yaya geçidindeki beyaz şeritlerden ortadaki şeridi sembolik olarak kırmızıya boyadı. Bolat, karşıdan karşıya geçerken; trafik polisinin, trafik işıklarının, yaya geçitlerinin, alt ve üst geçitlerin bulunduğu yerleri kullamına dikkat çekerek, yayalar ve sürücüleri trafik kurallarına uymaya davet etti. 

Yurt genelinde başlatılan etkinlikle kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkı verilme farkındalığının oluşturulması hedefleniyor.

Etkinliğe Belediye Başkan vekili Adnan Kesmez, Emniyet Müdürü Volkan Nalcı,  Jandarma Komutanı Mehmet Emre Mengi, daire ve kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.