YABAN HAYATININ KORUYUCULARI
Doğa Koruma ve Milli Parklar Şebinkarahisar Şefliği, bölgedeki yaralı yaban hayvanlarının imdadına yetişmeye devam ediyor.
Tarih: 2.8.2019 18:12:39/ 990okunma / 0yorum

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şebinkarahisar Şefliği ekipleri, ilçemizde ve bölgemizde yaban hayatını korumaya devam ediyor.

Yaralı olarak bulunan şahin kuşu, tilki yavrusu ve yavru peçeli baykuşlar  tedavi edildi.

Şebinkarahisar´ın yanı sıra çevre ilçelerden ve Giresun il merkezinden gelen yaralı yaban hayvanlarını tedavi eden Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şebinkarahisar Şefliği ekipleri yaban hayatının koruyucusu olmayı sürdürüyor.

Son olarak  yaralı olarak bulunan ve Şebinkarahisar DKMP Şefliğinde tedavi edilerek 2 aylık bakım ve uçma yetilerinin kazanma sürecinden sonra  tabiata yerleştirilen 3 tane yavru peçeli baykuşun yanı sıra şahin kuşu ve tilki yavrusu DKMP Şebinkarahisar Şefliği yetkililerince tedavi edilerek yeniden doğal ortamına bırakıldı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YABAN HAYATININ KORUYUCULARI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."