VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
Valilik açıklamasında "İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamıştır." ifadeleri kullanıldı.
Tarih: 20.9.2019 14:35:52/ 653okunma / 0yorum

Giresun Valiliği Alucra´da bulunan asfalt plenti ve ekipmanları ile ilgili olarak basında çıkan haberler üzerine kamu oyuna açıklamada bulundu.Giresun Valiliği, ulusal gazetelerde ve internet haber sitelerinde gündeme gelen ve gazetemizde de yayınlanan "Belediyeyi kaybedince hibe edilen tesisi geri istediler" başlıklı haber üzerine Giresun Valiliği´nden açıklama yapıldı.

Giresun Valiliği´nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “İlimiz Alucra İlçesinde bulunan asfalt plenti ve ekipmanları Sistemli Dağıtım Hizmetleri A.Ş.ile İl Özel İdaremiz arasında 10.09.2019 tarihinde sözleşme yapılarak kiralanmıştır. Bu kapsamda asfalt plenti ve ekipmanlarının bakım ve onarımlarının yapılacağı Alucra Kaymakamlığı ve Alucra Belediyesi´ne yazılı olarak bildirilmiştir."

"Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk İlçelerine Hizmet Vermek Amacıyla Kuruldu"

Valilik´ten yapılan yazılı açıklamada, "İdaremizin asfalt plenti sadece Merkez İlçe Ülper Köyünde bulunmakta olup, teknik olarak sıcak asfaltın uzun mesafede soğuması ve uygulamada sıkıntı olması nedeniyle Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk İlçelerindeki köylerimize hizmet vermek amacıyla Alucra İlçesinde bulunan Sistemli Dağıtım Hizmetleri A.Ş.ye ait Alucra İlçesi Mesudiye Mahallesi 147 ada, 1 parsel 101 ada 2 parsel üzerine kurulu asfalt plenti kiralanması amaçlanmış ve karşılıklı olarak sözleşmeye bağlanmıştır."

"ALUCRA BELEDİYESİNE AİT OLDUĞUNA DAİR BELGE YOK"

Açıklamada, "13.09.2019 Cuma günü İdaremiz personeli tarafından plent ve ekipmanının kontrolü için Alucra İlçesine gidilmiş, asfalt serme makinası, asfalt silindiri ve silindir gibi iş makineleri İdaremiz teknik elemanlarınca gerekli teknik kontrolleri yapılmak üzere İl Özel İdaresine ait makine tamir atölyesine getirilmek istenmiştir. Bu durum yazı ile Alucra Belediyesine bildirilmiş olmasına rağmen, Alucra Belediyesince araçların kendilerine ait olduğu ifade edilmiştir.  İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamış olup, kamu oyunda Alucra´da bulunan plent ve makinelerin başka yere nakli gibi ifadeler açıklamalar bulunmaktadır. Oysa İdaremiz Şebinkarahisar, Çamoluk ve Alucra İlçelerinin köylerine hizmet vermeyi yolları sıcak asfalt yapmayı planlamış, asfalt plentinin başka bir yere nakli söz konusu olmayıp, tamamen  üç İlçemiz başta olmak üzere İlimiz Güney aks köy ve turizm yollarının asfaltlama işinde kullanılması planlanmıştır. Bu amaçla kiralama yoluna gidilmiş, kiralama sözleşmesinden kaynaklı haklar yargı süreciyle takip edilecektir. İdaremizin ne bugün, ne de gelecekte burada mevcut olan, asfalt plentinin nakli ile ilgili bir plan ve kararı bulunmamaktadır. Mevcut plentin ve ekipmanlarının bakım ve onarımı için girişimde bulunulmuş, teknik açıdan her hangi bir arıza olmadığı takdirde de önce deneme üretimi, akabinde de yöre köylerinin ihtiyacına yönelik çalışma hedeflenmektedir.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR
EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR
Uzun bir süredir yapım çalışmaları duran Eğribel Tünel inşaatı için ikmal ihalesinin yapıldığı açıklandı. Tüneldeki çalışmaların gelecek ay başlanacağı öğrenildi.
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
İlçemizde öğrenci ve vatandaşlara yönelik ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenecek.
´İLETİŞİMDE USTALIK EĞİTİMİ´ TAMAMLANDI
´İLETİŞİMDE USTALIK EĞİTİMİ´ TAMAMLANDI
Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları tarafından başlatılan İletişimde Ustalık Eğitimi sona erdi.
TZOB HEYETİNDEN İNCELEME
TZOB HEYETİNDEN İNCELEME
Türkiye Ziraat Odaları Birliği teknik Müşavirleri Bülent Uyanık ve Neşe Tezer´den oluşan araştırma heyeti ile Giresun Ziraat Odası İl Koordinasyon Başkanı Abdullah Şahin, Şebinkarahisar´da incelemelerde bulundu.
ÇAMOLUKLULAR, YÜKSEKOKULUNA SAHİP ÇIKIYOR
ÇAMOLUKLULAR, YÜKSEKOKULUNA SAHİP ÇIKIYOR
Geçen hafta ulusal basında da yer alan ve Çamoluk Meslek Yüksekokulunun (MYO) öğrenci azlığına dikkat çekip "Dağ Başındaki Okul" olarak adlandırılan Alucra Turan Bulutçu MYO Çamoluk Yerleşkesine Çamoluklulardan tepki geldi.
ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Tamzara Dokuması Giresun Öğrenme Şenliği´nde Tanıtıldı
NİHAYET O DOKTOR ATANDI
NİHAYET O DOKTOR ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesi´nde uzun zamandır beklenen anestezi doktoru nihayet atandı.
ŞEBİNKARAHİSAR SEZONUN İLK MAÇINA ÇIKIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR SEZONUN İLK MAÇINA ÇIKIYOR
Giresun Büyükler 1. Amatör Küme´de mücadele eden Şebinkarahisar Belediyespor Futbol Takımı, 2019-2020 sezonunun ilk maçını deplasmanda Boztekkespor ile oynayacak.
2019 KÖYDES ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
2019 KÖYDES ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
Tengir: Köylerin diğer sorunlarının 2020 yılındaki KÖYDES programıyla giderileceğini söyledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."