UYARILARI DİNLEYİN EVİNİZDE KALIN!

Başhekim Taner Coşkuner, "Diğer şehirlerden  gelenleri engelleyemezsek sorun ilçemizde de büyüyebilir. Vatandaşlarımız evlerinden çıkmasınlar."
GÜNCEL 24.03.2020 14:35:00 379 0

Şebinkarahisar Belediyesi toplantı salonunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir toplantı düzenlendi.

Şebinkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Taner Coşkuner, İstanbul başta olmak üzere diğer şehirlerden ilçemize gelenleri engelleyemezsek bu sorun ilçemizde de büyüyebileceğini söyledi.

Mahalle muhtarlarının da katıldığı toplantıda konuşma yapan Başhekim Uzm. Dr. Taner Coşkuner,  "İlçemiz için asıl büyük tehlike İstanbul başta olmak üzere diğer şehirlerden gelenlerden oluşuyor. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi yaklaşık 10 Nisan tarihine kadar vatandaşlarımız evlerinde kalıp kendilerini izole etsinler. Hemşehrilerimize diğer şehirlerden gelmemelerini söyleyin. Durumun ciddiyetini anlatın.  Diğer şehirlerden  gelenleri engelleyemezsek sorun ilçemizde de büyüyebilir."  

Coşkuner, şu ana kadar ilçemizde pozitif çıkan vakamız yok en son Giresun'a gönderilen şüphelinin sonucunu beklediklerini söyledi.

SALI PAZARI AÇIK, TEBİRLER SIKI OLACAK

Belediye Başkanı Şahin Yılancı, 13 Mart'tan itibaren Kaymakamlık ile birlikte dezenfekte çalışmalarımızı başlattık. Bu hafta da ikinci dezenfekte işlemi başlatıldı. Salı pazarımız açık olacak ancak tedbirlerimiz sıkı olacak. Pazar esnafına maske ve eldiven dağıtılacak." dedi.

Başkan Yılancı, ilçemizde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ile kimsesi olmayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanacak.

KİRA VE SU BORÇLARI ÖTELENECEK

İlçemizde 100'e yakın işletmenin kapatıldığını belirten Yılancı, Belediye'ye kira ve su borcu olan vatandaşlarımızın borçlarının öteleneceğini söyledi.

EVDEN ÇIKMAYIN

Koronavirüs salgını tehdidi nedeniyle yaşanan olağanüstü durumun ciddiye alınmasını isteyen Yılancı, bütün vatandaşları evlerinden çıkmamaları ve yapılan uyarıları çok ciddiye almaları konusunda bir kez daha uyardılar.