UMRECİLERE 'EVDEN ÇIKMAYIN' UYARISI

Sağlık Bakanlığı’nın umreden dönenlerin bir bölümünü karantinaya alırken Giresunlu umreciler, karantinaya alınmadan memleketlerine döndüler. Giresun’un Espiye ve Şebinkarahisar ilçelerinden umre için Suudi Arabistan’a giden 52 kişiye evlerinden çakmayın

Konuyla ilgili açıklama yapan Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral ;”Espiye ilçemizden 30 vatandaşımız, 1 müftülük görevlimiz,Şebinkarahisar ilçemizden 20 vatandaşımız ve 1 müftülük görevlimiz Cumartesi günü akşam saatlerinde memleketlerine döndüler, bakanlık uygulaması bugün sabah itibariyle uygulanmaya başladığı için karantinaya alınmadılar. Umreci vatandaşlarımıza gereken bilgilendirme yapılmıştır, evlerinden çıkmayacak ve dikkat edecekler 14 gün boyunca. 2 müftülük görevlimiz ise 14 gün boyunca işe gelmeyecekler ve karantina süreler bu şekilde gerçekleşecektir” dedi.

TENGİR'DEN 14 GÜN KURALI HATIRLATMASI

Kaymakam Taner Tengir, İlçemizden Umre ziyaretinde bulunan vatandaşların 14 gün kuralına uymalarını istedi.

Kaymakamımız Tengir, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada umreden dönen vatandaşların 14 gün kuralına uymaları ve toplum sağlığını tehlikeye atmamaları gerektiğini vurguladı.

Sosyal medyada tavsiye ve kuralları görmezden gelerek Umre'den dönen vatandaşların ziyaret edenlerin paylaşımları gördüğünü söyleyen Tengir, açıklamasında  "Hem kendi sağlığımız hem de toplum sağlığını düşünerek ziyaret yapılmaması ve Umre'den dönen vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamalarını önemle rica ediyorum." ifadelerini kullandı.