ÜÇ İLÇEDEN 'GÜÇ BİRLİĞİ'

​​​​​​​Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk Sorunlarına Çözüm Arıyor

Aynı kaderi, aynı sorunları yaşayan Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk İlçelerinin Sivil Toplum kuruluşlarının oluşturduğu "Güç Birliği Platformu" kuruldu.

Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk Sivil Toplum Kuruluşları başkanları ve üyeleri İstanbul Şebinkarahisar Vakfı'nda düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler.

Toplantıda, üç ilçenin yol, turizm, ekonomi, eğitim,sosyal ve genel sorunlarının çözümü için güç birliği yaparak, belirlenen konular üzerinde beraber çalışma kararı alarak 'Güç Birliği Platformu' kurma kararı aldılar.

Komisyonun hazırlayacağı raporlar doğrultusunda çalışmalara yön verilmesi, her ay düzenli olarak yapılacak toplantılarla olumlu sonuçlara ulaşmak için hareket edilmesine karar verildi.

Yapılan konuşmalarda; ulaşım, eğitim, tarım, hayvancılık konularında yapılması gereken acil çözüm yollarının tespit edilmesi, ancak bunların en öncelikli çözülmesi gereken sorunun ulaşım olduğunu, ulaşım olmadan diğer sorunların çözümünün zor olacağının altı çizildi.

Güç Birliği Platformuna öncülük eden sivil toplum kuruluşları, siyaset üstü bir yaklaşımla sorunların çözümü için çalışacaklarını, aynı kaderi ve aynı sorunları yaşayan üç ilçenin birlikte hareket ederek ilçelerinin sorunlarını yerel yöneticilere destek vererek çözme gayreti içine olacaklarını ifade ettiler.

Toplantıya Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba, Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik, Şebinkarahşsarlılar Vakfı Başkanı Avni İşcan, başkan yardımcısı Mustafa Koca ve Şebder Derneği Başkanı Av. Nilgün Yücel, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi hemşehrimiz Bora Kılıç ve çok sayıda STK üyesi katıldı.