TÜRKİYE CUMHURİYETİ 96 YAŞINDA!

Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun
GÜNCEL 29.10.2019 09:30:38 149 0

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün Ankara´da yaktığı bağımsızlık ateşiyle kurulan Cumhuriyetin 96. yılı bugün tüm yurtta olduğunu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlanıyor.

Düşmanların boyunduruğu altından bir milleti kurtaran, ardından yepyeni bir ulus kuran Atatürk, 29 Ekim 1923´te Cumhuriyeti ilan etti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının binbir emek vererek yurdumuzu kurduğu bu özel günde Şebinkarahisar´da da gerçekleştirilecek programla kutlanacak.

Dün 13.30´da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı´nda  gerçekleştirilen çelenk koyma töreninin ardından bugün saat 09.30´da Kaymakamlık Makamında, Kaymakamımız Taner Tengir tebrikleri kabul edecek. Saat 10.00´da ise Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu´nda kutlama töreni gerçekleştirilecek.

Cumhuriyetimizin 96. yılında ilçemizdeki kutlama programı Kaymakam Taner Tengir´in konuşmasıyla başlayacak. Şiirlerin okunacağı kutlama töreninde halk oyunları ve jimnastik gösterileri sergilenecek. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül düzenlenecek töreninin ardından program sona erecek.