´TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI´ AÇILDI
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı´nda, 65 öğrenci ve 10 öğretmen ile hazırlanan 24 farklı bilimsel proje sergilendi.
Tarih: 19.4.2019 16:28:34/ 1065okunma / 0yorum

Şebinkarahisar´da bu yıl ikincisi düzenlenen ´TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı´ açıldı.

Şehit Oktay Yeşil Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında öğrenciler projelerini sergiledi.

24 farklı projenin sergilendiği fuarın açılışında bilimsel deney gösterileri de yapıldı. Danışman öğretmen Ömer Güzel tarafından katılımcılara gösterilen, ´El yakmayan alev´ isimli deney fuarda ilgi çekti. Deney, Kaymakamımız Taner Tengir  tarafından da denendi.

Programda açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Elif Beyoğlu "Fuarımızda fen bilimlerinden 9, teknoloji tasarımdan 5, Türkçeden 3, matematikten 4 ve sosyal bilgilerden 3 proje olmak üzere toplam 24 proje sergilendiğini belirtti.

Projelerin hazırlanmasında 64 öğrenci ve 10 danışman öğretmen nezaretinde özverili çalışmaları ile ortaya konulduğunu ifade eden Okul Müdürü Elif Beyoğlu, "Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ilerde ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler .Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ilerde başarılı çalışmalarımıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.

Dün saat 11.00´de açılan fuar, bugün saat 16.00´ya kadar devam edecek.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI AÇILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."