TENGİR´DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İlçemiz Kaymakamı Taner Tengir, Cumhuriyetimi-zin 96. yılında bir kutlama mesajı yayınladı.
GÜNCEL 29.10.2019 15:12:42 192 0

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında "Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak için hiç durmadan çalışıyoruz." dedi.

"Cumhuriyet, tüm olumsuz şartlara ve imkânsızlıklara rağmen vatan, hürriyet, bağımsızlık ve istiklal aşkıyla milletimizin, düşman işgalinden kurtulup bağımsızlığa kavuşmak için kararlılıkla ve azimle canını ve tüm varlığını koyarak giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği zaferin adıdır." diyen Kaymakam Taner Tengir,  "Cumhuriyet milletimizin bağımsızlığına olan inancının somut göstergesi, tüm dünya devletlerinin bağımsızlık mücadelesinde esen kaynağıdır. 96 yıllık yolculuk esnasında cumhuriyetin kazanımları ile güçlenerek geleceğe emin adımlarla ilerleyen ülkemiz, hür düşünceye dayalı güçlü demokrasisiyle modern dünyanın saygın bir üyesi olmayı başarmıştır. Bizler de bugün; Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ?Türk milletinin tabiat ve şiarına en uygun idare, cumhuriyet idaresidir.´ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak için hiç durmadan çalışıyoruz. Ecdadımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızın ay yıldızlı şanlı bayrağımızın gölgesinde Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması en büyük hedefimiz ve motivasyon kaynağımızdır." ifadelerini kullandı.

Kaymakam Tengir, mesajını şu ifadelerle tamamladı;

"Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, Cumhuriyetimizin kurulması, korunması,vatanımız ve şanlı bayrağımız uğruna Şehit düşen tüm Şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın ve Şebinkarahisarlı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum".