TENGİR: "AMACIMIZ, EĞİTİM BAŞARISINI ÜST SEVİYELERE ÇIKARMAK"

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili olarak mesaj yayınladı.
GÜNCEL 10.09.2019 15:29:25 104 0

Kaymakamımız Taner Tengir, mesajında bir eğitim-öğretim yılına daha başlamanın heyecanı içinde olduklarını söyledi.

Tengir mesajında, "Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanı ile çarpan minik yavrularımıza, okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımıza ve onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamağın okul olduğunu belirten Tengir, "Okul, bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan eğitim yuvasıdır." ifadelerini kullandı.

Kaymakam Tengir, mesajında şu ifadelere yer  verdi: "En büyük amacımız, ilçemizin eğitimdeki başarısı üst seviyelere çıkarmak, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlar yanında, yüreği insan sevgisi ile dolu, ahlaklı, Milli ve manevi değerlerini benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı bireyler olarak yetiştirmektir. Bu duygularla yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum."