'TAŞIMA DOĞALGAZ' YÖNTEMİ

Şebinkarahisar'da yapılacak önemli yatırımlardan olan doğalgazı, 'taşıma yöntemi' ile ilçeye getirilmesi düşünülüyor.

Yıllardır doğalgaz boru hattını Şebinkarahisar sınırları içerisinde görmek istediklerini belirten bazı vatandaşlar, taşıma yöntemiyle bağlanan doğalgazın ulaşım maliyeti nedeniyle abonelere de yansıyabileceği için olumlu yaklaşmayarak 'Taşıma doğalgaz ile değirmen dönmez" dediler.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve beraberindeki heyet taşıma yöntemi ile 2019 yılının Aralık ayında doğalgaza kavuşan Trabzon'un Maçka ilçesinde incelemelerde bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ilçeye doğalgaz verilmesi ile ilgili çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Yılancı, doğalgaz çalışmalarını yerinde görebilmek  ve detaylı bilgi alabilmek için Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan ve AKSA Gaz yetkililerini ziyaret ettiklerini belirtti.

Yılancı, "Geçtiğimiz günlerde Enerji Bakanımız Fatih Dönmez ile yaptığımız görüşmenin ardından, taşıma yöntemiyle doğalgaz verilen son ilçelerden biri olan Maçka ilçesini ziyaret ettik. İlçemizin de en yakın zamanda doğalgaz rahatlığı ve konforuna kavuşması için her türlü mücadeleyi verip, bu hizmeti ilçemize kazandıracağız." dedi.

Ziyarete Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar ve Belediye Meclis Üyesi Adnan Kesmez de katıldı.