TABAN PUANLARI AÇIKLANDI

Giresun Üniversitesi´nde taban puanları da açıklandı.

Üniversite adaylarının tercih heyecanı başladı. Yükseköğretim Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrenciler hayalini kurdukları üniversite ve bölümlere gidebilmek için tercih yapmaya başladı.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada Şebinkarahisar Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarındaki bölümlerin de taban puanları açıklandı.

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ´NE TERCİH ÇAĞRISI

Giresun Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Yılmaz Can, Yükseköğretime Geçiş Sınavında başarılı olan tüm öğrencileri tebrik ederek, tercih dönemini iyi değerlendirmelerini, kendilerini hayata en iyi şekilde hazırlayacak olan fakülte, yüksekokul ve bölümleri tercih etmelerini istedi. Giresun Üniversitesi´ni her yönüyle tercih edilebilir bir üniversite haline getirebilmek için çalıştıklarının altını çizen Rektör Can, öğrencilerin tercih yaparken bir üniversitenin fiziki altyapısı ve akademik yapısını göz önünde bulundurduğunu, buna göre tercih yaptığını ifade etti. Türkiye´de bölgesinde en genç üniversiteler arasında yer alan Giresun Üniversitesi olarak gençleri hayata en iyi şekilde hazırlamanın çabası içerisinde olduklarını söyleyen Can, başta Giresunlu gençler olmak üzere tüm gençleri Giresun Üniversitesi´ni tercih etmeye davet etti.