SUŞEHRİ YENİ HASTANESİNE KAVUŞTU

Yeni hizmet binasına kavuşan Suşehri´nde 11 uzman, 6 diş hekimi ve 8 pratisyen hekim hastalara hizmet verecek.
GÜNCEL 3.09.2019 16:17:11 174 0

Suşehri Devlet Hastanesi yeni hizmet binası hizmete açıldı.

İlçede inşaat çalışmaları tamamlanan Devlet Hastanesi, 2 Eylül Pazartesi günü yeni hizmet binasında hasta kabulüne başladı.

Eski hastanenin 3 kat büyüklüğünde olan 24 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen hastane, modern ve yeni cihazlarıyla ve uzman hekim sayısı ile bölge hastanesi konumunda olmayı sürdürüyor.

Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi verilerine göre, Üroloji, genel cerrahi, göz hastalıkları, ruh sağlığı ve hastalıkları,  kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, dahiliye (2), kulak burun boğaz hastalıkları, ortopedi ve travmatoloji ve kardiyoloji olmak üzere 11 uzman doktor ile hizmet vermeye devam ediyor. Bunun yanı sıra 6 diş hekimi ve 8 pratisyen hekimi bulunan Suşehri Devlet Hastanesi ilçemizden de çok sayıda hastayı kabul ediyor.

| Suşehri, beşinci bölgede yer almasının avantajını da kullanarak uzman doktor sayısını yüksek tutmaya devam ederken, Şebinkarahisar´ın ise üçüncü bölgede yer alması uzman hekim sayısını doğrudan etkiliyor. |

 

 ŞEBİNKARAHİSAR´DA 7 UZMAN

 Şebinkarahisar Devlet Hastanesi ise; çocuk sağlığı ve hastalıkları, genel cerrahi, dahiliye (2), kadın hastalıkları ve doğum, ortopedi ve travmatoloji doktorları ile aktif olarak hasta kabulü yapıyor. Asker izninde olduğu öğrenilen kulak burun boğaz hastalıkları uzmanıyla birlikte 7 uzman doktor hastanemizde hasta kabulü görev yapıyor. Ayrıca 5 tane diş hekimi ve 5 pratisyen hekim de hastanemizde görev yapıyor.

Öte yandan edinilen bilgilere göre, 88. dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasında Şebinkarahisar Devlet Hastanesine 9 pratisyen hekim, 1 dahiliye uzmanı kadrosu açıldı.