SUŞEHRİ YENİ HASTANESİNE KAVUŞTU
Yeni hizmet binasına kavuşan Suşehri´nde 11 uzman, 6 diş hekimi ve 8 pratisyen hekim hastalara hizmet verecek.
Tarih: 3.9.2019 16:17:11/ 609okunma / 0yorum

Suşehri Devlet Hastanesi yeni hizmet binası hizmete açıldı.

İlçede inşaat çalışmaları tamamlanan Devlet Hastanesi, 2 Eylül Pazartesi günü yeni hizmet binasında hasta kabulüne başladı.

Eski hastanenin 3 kat büyüklüğünde olan 24 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen hastane, modern ve yeni cihazlarıyla ve uzman hekim sayısı ile bölge hastanesi konumunda olmayı sürdürüyor.

Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi verilerine göre, Üroloji, genel cerrahi, göz hastalıkları, ruh sağlığı ve hastalıkları,  kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, dahiliye (2), kulak burun boğaz hastalıkları, ortopedi ve travmatoloji ve kardiyoloji olmak üzere 11 uzman doktor ile hizmet vermeye devam ediyor. Bunun yanı sıra 6 diş hekimi ve 8 pratisyen hekimi bulunan Suşehri Devlet Hastanesi ilçemizden de çok sayıda hastayı kabul ediyor.

| Suşehri, beşinci bölgede yer almasının avantajını da kullanarak uzman doktor sayısını yüksek tutmaya devam ederken, Şebinkarahisar´ın ise üçüncü bölgede yer alması uzman hekim sayısını doğrudan etkiliyor. |

 

 ŞEBİNKARAHİSAR´DA 7 UZMAN

 Şebinkarahisar Devlet Hastanesi ise; çocuk sağlığı ve hastalıkları, genel cerrahi, dahiliye (2), kadın hastalıkları ve doğum, ortopedi ve travmatoloji doktorları ile aktif olarak hasta kabulü yapıyor. Asker izninde olduğu öğrenilen kulak burun boğaz hastalıkları uzmanıyla birlikte 7 uzman doktor hastanemizde hasta kabulü görev yapıyor. Ayrıca 5 tane diş hekimi ve 5 pratisyen hekim de hastanemizde görev yapıyor.

Öte yandan edinilen bilgilere göre, 88. dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasında Şebinkarahisar Devlet Hastanesine 9 pratisyen hekim, 1 dahiliye uzmanı kadrosu açıldı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SUŞEHRİ YENİ HASTANESİNE KAVUŞTU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
26 Eylül 2017 tarihinde ihalesi yapılan ancak daha sonra iptal edilen Şebinkarahisar´da yapılacak bölge cezaevinden 2 yıldır ses çıkmadı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
19 Eylül Gaziler Günü, Şebinkarahisar´da da kutlandı. Şebinkarahisar Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törene ilçe protokolünün yanı sıra gaziler ve vatandaşlarda katıldı.
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
Türküleriyle tanınan halk ozanı Ozan Arif´in ismini Şebinkarahisar´da bir sokağa verilmesi isteniyor.
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
2019 yılında 43 projeye onay verilerek, yatırımcılara 55 milyon hibe desteği sağlandı.
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
Valilik açıklamasında "İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamıştır." ifadeleri kullanıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
Şebinkarahisarlıların, verilen sözlerin yerine getirilmesini beklerken, Giresun´un sahil ilçelerinin yanı sıra komşu ilçelerimiz de önemli yatırımlara kavuşmaya devam ediyor.
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
Eğribel´deki tünel inşaatında görevli, şantiye ve tünel şefinin de için de olduğu toplam 8 kişi işten çıkarıldı. Tünel şantiyesinde sadece 2 bekçi kaldı.
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesine açılan 9 pratisyen ve 1 uzman doktor, Toplum Sağlığı Merkezine ise 1 pratisyen doktor olmak üzere toplam 11 doktor ataması yapıldı.
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı´nca Şebinkarahisar´da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."