SUAT AYBAR'DAN İKİNCİ AÇIKLAMA

Alucra Belediye Başkanı SUat Aybar'dan 'Rüşvet İddiası'
YÖREMİZDEN 22.11.2019 10:02:00 2481 0

MHP Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar, isim vermeden iktidar partisini ve yöneticilerini suçlayarak “Seçimleri kaybetmenin verdiği hezeyanla saldırı altındayım” dedi.

Aybar, “M.E.A’nun hemşehrilerimizden rüşvet aldığını delilleri ile tespit edip Alucra Cumhuriyet baş savcılığına bildirerek görevden el çektirdik” ifadelerine yer verdi.

Yazılı bir açıklamada bulunan MHP Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar, “Bazı  art niyetli kişiler, 31 Mart 2019 öncesi Alucra Belediyesinde hiçbir şey olmamış gibi davranıp, tüm bu hukuksuzlukları, yolsuzlukları hatta ahlaksızlıkları, 7 aylık bir Belediye Başkanı ve yönetimine yıkma gayretlerini üzülerek ifade etmek istiyor, birkaç gündür Alucra kamuoyunda gündeme gelen hadiseler ile ilgili sizleri birinci ağızdan bilgilendirmeyi bir görev biliyorum” dedi.

“RÜŞVET ALANLARI SAVCILIĞA VERDİK”

Belediye Başkanı olduğu günden bugüne kadar yaşananları değerlendiren Aybar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

" Belediye işlerinde ağır ve aksaklık olduğunu vatandaşa zorluk çıkarıldığını ve bizim yapılması için talimat verdiğimiz işlerin yürütülmediğini bir takım hukuki olmayan yollarla hemşehrilerimizden taleplerde bulunulduğunu tespit ettik! Bu tespitler ışığında takibe aldığımız Belediye Personelimiz M.E.A’nun hemşehrilerimizden rüşvet aldığını delilleri ile tespit edip Alucra Cumhuriyet baş savcılığına bildirerek görevden el çektirdik. Bu görevden el çektirme kesinlikle farklı bir siyasi parti mensubu olmasından değil, yüz kızartıcı eylem ve fiillerde bulunmasından kaynaklı bir hukuki süreç olduğunu bilgilerinize sunarım. Özetle; Belediyemiz ve şahsım ile ilgili her türlü bilgi ve beleye açık olduğumuzu, Allahtan ve sizlerden başka hiç kimseden çekinmediğimizi, hukuka, adalete güvendiğimizi, her şeyin er geç ortaya çıkacağını, haklı ve haksızın belli olacağını bilmenizi isteriz. Bize güvenin, bize inanın, bizimle birlikte olun başaracağımız çok şey var!”