SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA 44 BİN TL CEZA KESİLDİ

Ramazan Bayramı süresince ülke genelinde olduğu gibi Şebinkarahisar'da da uygulanan sokağa çıkma yasağında kısıtlamaya uymayan 14 kişiye ceza kesildi.

Şebinkarahisar'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında arife günü dahil olmak üzere Ramazan Bayramı boyunca 81 ilde ilan edilen sokağa çıkma yasağında ilçemizde kısıtlamaya uymayan 14 kişiye 44 bin 100 Türk Lirası ceza kesildiği bildirildi.

İlçemizde 4 gün boyunca kurallara riayet ederek sabır gösteren ilçe halkına teşekkür eden Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir tarafından yapılan açıklamada, "En başından beri hassasiyetle üzerinde durduğumuz konu sosyal mesafe ve maske kullanımı. Lütfen maskesiz sokağa çıkmayalım, ayrıca sosyal mesafemizi koruyalım. Maske kullanmamanın idari cezası 3150 TL’dir. Mağduriyet yaşamamanız için maske kullanalım.  İlçemizde sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan vatandaşlarımıza toplam 44 bin 100 TL idari para cezası uygulanmıştır. Biraz daha sabrederek bu zorlu sürecin sonuna geldiğimize inanıyorum." dedi.

Ramazan Bayramı öncesinde memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar, seyahat izin belgesi alarak yollara düştü.

  21 Mayıs Perşembe günü saat 09.00'dan itibaren en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izni verilen 65 yaş üstü hemşehrilerimizin ilçeye gelmeye başladığı bildirildi.

Edinilen bilgilere göre Ramazan Bayramının son günü itibari ile 527 kişi ilçeye geldi. 65 yaş üstü kişilerin gelmeye devam ediyor.