ŞEBİNKARAHİSARLI KARDEŞLERİN TEKVANDO BAŞARISI

Samsun’da yaşayan Şebinkarahisarlı 3 kardeşin genç yaştaki tekvando başarısı gurur kaynağı oldu.
SPOR 24.09.2021 11:52:00 778 0

Şebinkarahisar Belediyesi’nden emekli merhum Şerafettin Öztürk’ün torunu, Atıf-Dilek Dülger'in çocukları Samsun’da tekvando çalışıyorlar.

4. Sınıfta tekvandoya başlayan 16 yaşındaki Elif Sudem Dülger 2019 Haziran ayında Samsun birincilik elde etti. Dülger, Ankara'da yapılan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında 44 kiloda ikinci olarak ilk büyük derecesini yaptı. Bu başarı ona Türkiye Olimpiyat Hazırlık Sporcusu (TOHM) olma hakkını kazandırdı.

Sudem Dülger, Ağustos ayında yapılan Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonasında 53 kiloda 3. olurken, Ankara Taha Akgül Spor Salonunda ve son olarak 18 Eylül 2021’de İstanbul Pulman hotelde yapılan 6th WT president's Cup Europe Başkanlık kupasında 3. lük elde edip milli sporcu olmayı ve yurt dışı kotası almayı hak etti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi sporcusu olan Elif Sudem Dülger Ekim 2021’de yapılacak Gençler Türkiye şampiyonası için hazırlanıyor.

Diğer taraftan aynı aileden ikiz kardeş Ömer Talha ve Emir Muhsin Dülger de tekvando sporuyla ilgileniyor. Ömer Talha, 2019 Eylül Sivas’ta yapılan minikler Türkiye şampiyonasında 3. oldu. Ömer Dülger 2021 Mart ayında İstanbul'da yapılan Turkish Open maçında 3. lük elde etti. Emir Muhsin Dülger’in ise henüz derecesi bulunmuyor.