ŞEBİNKARAHİSAR'IN DOĞALGAZ HASRETİ BİTMELİ

​​​​​​​4 bin 540 nüfuslu Refahiye'nin yanı sıra Kelkit, Şiran'da doğalgaz yanıyor, Koyulhisar'da ise çalışmalar başladı, Şebinkarahisarlı ise bir gelişme bekliyor.
GÜNCEL 14.01.2020 15:14:00 1175 1

Doğalgaz hizmetinden mahrum olan Şebinkarahisar, birçok komşu ilçemiz bu hayale kavuşmasına rağmen doğalgazı beklemeye devam ediyor. Şebinkarahisarlıların yıllardır talep ettiği doğalgaz seçim öncesi vaat olmaktan öteye geçemiyor.

İlk olarak 40 kilometre uzaklıktaki komşu ilçemiz Suşehri'nde 2009 senesinde bağlanan doğalgaz, ardından diğer komşu ilçelere de yayılmaya başladı. Vizyonlu yatırımlarla son yıllarda Kelkit ve Şiran ilçelerinde de ocaklarda doğalgaz yanmaya başlarken, Koyulhisar ilçesinde de çalışmalar başladı.

4 MAHALLELİ REFAHİYE'DE DOĞALGAZ VAR

BOTAŞ tarafından daha önce nüfusu 10 binin üzerinden olan ilçelere doğalgaz verileceği açıklansa da doğalgaz için ciddi bir girişim olmadı ve Şebinkarahisar'da bir türlü ulaştırılamadı. Her defasında nüfus bahane edilerek görmezden gelinen ilçemizde doğalgaz hayal olarak görülürken,  ilçe merkezi nüfusu 4 bin 540 olan 4 mahalleli Refahiye ilçesine dahi doğalgaz verildi.

Doğalgaz yatırımı, Şebinkarahisar'da şuana ana kadar hayal olmaktan öteye geçemezken, çevre ilçelerde her yıl hayata geçiyor.

Her yıl kömür yakmak zorunda kalan ilçemizde kış aylarında son yıllardaki en yüksek hava kirliliği de yaşanmaya başladı.

YAĞLIDERE KOLLARI SIVADI

İlçelerine doğalgaz bağlanması için Yağlıdere ilçesi de kolları sıvadı.  'Yağlıdere’ye doğalgaz istiyoruz; bir imza da sen ver' kampanyası düzenlenecek.

Belediye Başkanı Yaşar İbaş, yaptığı açıklamada, imza kampanyasının ilçenin farklı noktalarında başladığını söyledi.

İlçeye doğalgaz getirilmesi için imza kampanyasının önemli olacağını belirten İbaş, imza kampanyasıyla en az 10 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.ilhan ucar
16.01.2020 10:32:58
Şebinkarahisarda dogal gaz beklemek hayal olur çünkü ilçenin yakıtı olan kömürü kimler satıyor bunu kimler pazarlıyor ona bakmak lazım ve resmi kurumlar dahil yılda nekadar kömür satılıyor burdan firmalar ve nakliyeciler ne kazanıyor .Bu kazançlarından vaz geçipte ilçeye dogal gaz gelmesini istiyorlarmı onu sorgulamak lazım .Şebinkarahisarlılar daha çok beklersiniz......