ŞEBİNKARAHİSAR'DAKİ KREŞLERDE YÜZYÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK

Şebinkarahisar Hıfzıssıhha Kurulu'nun 2020-66 sayılı kararına göre yeni tip koronavirüse karşı bir dizi yeni tedbirler alınmasına karar verildi.
KORONAVİRÜS 27.11.2020 13:16:00 3258 0

İlçemizdeki kreşlerde ve gündüz bakım evlerinde yüz yüze eğitimin devam edilmesine karar verilirken, bu alanlarda kurallara uyulup uyulmadığı konusunda denetimlerin etkin bir şekilde yapılmasına karar verildi.

Kaymakam Taner Bolat başkanlığında toplanan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, ilçemizi ilgilendiren bir dizi tedbirler alındı.

Alınan kararlar doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşler ile birlikte diğer kamu kurum ve kuruluşları ve özel eğitim kurumları bünyesindeki kreşlerde ve gündüz bakım evlerinde yüz yüze eğitim faaliyetlerinin devamının sağlanmasına, yüz yüze eğitim faaliyetlerine müsaade edilen kreş ve gündüz bakım evlerinin, Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kural ve tedbirlere uygun şekilde çalışmalarını temin etmek amacıyla etkin bir şekilde denetlenmesine karar verildi.

ÇAY OCAKLARI SADECE ESNAFA SERVİS YAPACAK

Öte yandan çay ocağı şeklinde faaliyet gösteren işyerlerinin masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve sadece esnafa servis yapmak kaydıyla açık kalabilmesine izin verildi.